Showroom AlmiDecor w Warszawie

Showroom AlmiDecor w Warszawie

  • Autor: bm
  • 04 sty 2019 12:32 (aktualizacja: 17 sty 2019 07:34)

Zobacz, jakie showroomy powstały w Polsce w 2018 roku!

Showroom to coś więcej niż sklep. Tutaj nie tylko klienci obejrzą lub kupią meble, oświetlenie  czy artykuły dekoracyjne, ale mogą liczyć też na inspiracje i porady ekspertów. To również miejsce, gdzie organizowane są eventy, dyskusje i spotkania dla projektantów wnętrz.

Rok 2018 przyniósł spore zmiany na mapie salonów meblowych i wnętrzarskich w Polsce. Powstało sporo nowych showroomów i salonów firmowych sygnowanych przez znane w tym segmencie rynku marki. Na przykład w marcu 2018 swój pierwszy w Polsce autoryzowany salon firmowy otworzyła fabryka mebli Gala Collezione. Mieści się on w Galerii Wnętrz City Meble w Gdańsku i w założeniu ma służyć nie tylko klientom, ale również projektantom wnętrz. Również w marcu powstał w Warszawie trzynasty z kolei, największy salon niemieckiej marki Verle Küchen. Na powierzchni 270 m2 wyeksponowano tam dziewięć modeli kuchni producenta. Z kolei pierwszy salon firmowy marki Häcker - niemieckiego producenta mebli kuchennych - został otwarty 29 maja w Warszawie. 

W czerwcu w Bydgoszczy został otwarty nowy showroom meblarski - Sofa Soft. Można w nim znaleźć produkty głównie polskich i skandynawskich producentów. Również wiosną 2018 roku firma Interstone otworzyła w Warszawie pierwszy showroom kamienia naturalnego. Powstała przestrzeń zaprojektowana z myślą o architektach wnętrz i wymagających inwestorach. Showroom mieści się w Eurocentrum w Alejach Jerozolimskich. Wyeksponowano w nim najszlachetniejsze odmiany marmuru z całego świata.

Vank Spot, który został otwarty w październiku 2018, to pierwszy showroom, w którym można obejrzeć meble i rozwiązania aranżacyjne polskiej marki Vank. Zaprojektowała go Justyna Friedberg z Morpho Studio. W listopadzie w Bielsku-Białej został otwarty showroom holenderskiej marki Eichholtz. To trzeci w Polsce sklep tego producenta.

8 listopada odbyło się uroczyste otwarcie pierwszego po latach showroomu AlmiDecor - znanej marki z branży wyposażenia wnętrz. W nowo otwartym salonie można obejrzeć kolekcje mebli, oświetlenia, tkanin dekoracyjnych. W ofercie znajdują się produkty najlepszych światowych marek, takich jak Alessi, Vista Alegre, Christian Lacroix, Notre Monde, Designers Guild. Nowe AlmiDecor stawia również na współpracę z najlepszymi polskimi markami.

Pod koniec minionego roku w Krakowie powstała Galeria Wnętrz Tetmajera. Jest to projekt światowej sławy architekta, prof. Romulada Loeglera, przykład współczesnego rozwiązania architektonicznego żywo reagującego na kontekst miejsca. Galeria skupia wyselekcjonowane marki z dziedziny wystroju wnętrz. Mają tu swoje ekspozycje firmy o międzynarodowej renomie, które są jednocześnie wizytówką współczesnego rzemiosła (Kler, Almi Decor, Halupczok, Rust, Ilumni, Schody Lempa, Stolarnie Galicyjskie, WMF, Doram Design oraz Miloo Home).

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ