Stoisko marki Molteni na targach iSaloni 2017 w Mediolanie

Stoisko marki Molteni na targach iSaloni 2017 w Mediolanie

  • Autor: bm
  • 11 maj 2017 08:04 (aktualizacja: 11 maj 2017 14:59)

Zobacz trendy na światowym rynku mebli tapicerowanych!

Nie od dziś wiadomo, że trendy we wzornictwie mebli tapicerowanych dyktują znane na całym świecie marki włoskie i niemieckie, które prezentują swoje nowości na najważniejszych targach meblowych. W tym roku zarówno w Kolonii, jak i w Mediolanie nie zabrakło ciekawych propozycji zestawów wypoczynkowych, sof i foteli.

Na styczniowych targach IMM w Kolonii było nieco więcej kolorów, a Mediolanie stawiano na stonowane odcienie i kolory ziemi. Jednak na tym w zasadzie kończą się różnice w ofertach prezentowanych na obu imprezach targowych. Na ekspozycjach najważniejszych graczy przemysłu meblarskiego na świecie (jak Flexform, Molteni, Natuzzi, Walter Knoll, Bruehl, Arper czy Euromobil) można było zobaczyć wiele produktów zainspirowanych trendem tworzenia przytulnej przestrzeni mieszkalnej.

Większość sof, narożników i foteli tworzyła zaciszne, miękkie i komfortowe kąciki do wypoczynku - wystarczająco obszerne, by mogły służyć do spotkań w większym gronie. Kanapy składające się z licznych modułów, wyposażone w funkcje relaksu, ruchome zagłówki i podłokietniki, rozłożyste narożniki o szerokich siedziskach i dużej ilości poduch - wszystko razem tworzyło wielką strefę komfortu. Rzadziej zdarzały się meble wyposażone w funkcję spania - trend idzie tutaj raczej w kierunku maksymalnej wygody siedzenia, nie zakłócanej mechanizmami rozkładania i innymi elementami, które mają uczynić mebel wielofunkcyjnym. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ