Kuchnia Domin. Fot. Black Red White

Kuchnia Domin. Fot. Black Red White

  • Autor: Beata Michalik
  • 20 kwi 2017 08:41

Zobacz trendy w meblach kuchennych na sezon 2017!

Błysk czy mat? Nowocześnie czy z nutą retro? Biel czy kolory drewna? Wiele pytań zadają sobie producenci mebli kuchennych, którzy starają się spełnić oczekiwania klientów. W ostatnim czasie o trendach w kuchni można powiedzieć jedno – modne jest wszystko, co czyni naszą kuchnię funkcjonalną i jedyną w swoim rodzaju.

W tym sezonie niemal równolegle doskonale sprzedają się zarówno meble białe, minimalistyczne, z połyskiem, jak i kolekcje z litego, często szczotkowanego drewna, w tradycyjnych formach. Nadal modna jest otwarta kuchnia, czego efektem jest dążenie do dopasowania zabudowy kuchennej do mebli w salonie i jadalni. Popularnością cieszą się też wyspy i półwyspy, które tylko pozornie wymagają dużej przestrzeni. W dobrze zaprojektowanej, niewielkiej kuchni odpowiednio skonstruowana wyspa sprawdzi się równie dobrze jak na dużym metrażu. A co o trendach mówią producenci?

"We wzornictwie kuchni zauważamy odbicie ogólnego powrotu do wnętrz w stylu nowoczesnej klasyki. Klienci coraz częściej zwracają się w stronę kuchni nowoczesnych a jednocześnie posiadających elementy stylizowane na tradycyjne." - mówi Justyna Zajc, właścicielka firmy Zajc Kuchnie. - "Z tego powodu wprowadziliśmy fronty zdobione subtelnym frezem. Innym ukłonem w stronę klasyki jest lite drewno poddane szczotkowaniu. Dzięki niemu zyskuje przestrzenny efekt i wyczuwalną pod palcami fakturę. Powstają z niego nie tylko fronty, ale pojawia się również jako element wyspy kuchennej. Surowy wygląd szczotkowanego drewna znakomicie przełamuje nowoczesną prostą formę kuchni. Podobny efekt wprowadzają kompozytowe blaty odtwarzające rysunek różnego rodzaju kamieni, jak marmur Bianco di Carrara lub Calacatta, czy Arabescato."

Z kolei firma KAM Kuchnie zwraca uwagę na rosnącą popularność dekorów odwzorowujących rodzime gatunki drewna, szczególnie iglaste. Na przykład sosnę, która wraca do łask na fali popularności stylu rustykalnego. Nie jest to już jednak ta zwyczajna, swojska sosna, kojarzona z prostymi, nie zawsze dobrej jakości meblami. "Nowoczesne technologie i duża swoboda projektantów w interpretacji rysunku drewna zaowocowały licznymi modyfikacjami, które odnajdujemy w bogatej palecie mocno zróżnicowanych wzorów drzew iglastych" - mówi Sylwia Kowalska-Mikutel, projektantka Spółki Meblowej KAM. - "W dekorach drewnopodobnych inspirowanych sosną lub innymi gatunkami iglastymi odnaleźć można słoje, rozgałęzienia, pęknięcia i pory bardzo zbliżone do oryginału, dodatkowo jednak podkreślone niezwykłą barwą czy z dużo mocniej zaznaczonymi cechami gatunkowymi drewna. W naszej ofercie wzorniczej proponujemy kilka odmian drzew iglastych, na czele z wciąż bardzo popularną sosną. Ten, wydawałoby się dobrze znany dekor, potrafi jednak zaskoczyć ciekawymi odmianami."

CZYTAJ CAŁY ARYKUŁ: w najnowszym wydaniu "Mebli Plus"

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ