Galeria Wnętrz Tetmajera - Kler

Galeria Wnętrz Tetmajera - Kler

  • Autor: bm
  • 06 gru 2018 10:43 (aktualizacja: 27 gru 2018 13:41)

Zobacz wnętrza nowo otwartej Galerii Tetmajera w Krakowie!

Galeria Wnętrz Tetmajera mieści się w modnej dzielnicy Bronowice, u zbiegu ulic Tetmajera i Pasternik w Krakowie.  Mają tu swoje ekspozycje firmy o międzynarodowej renomie, które są jednocześnie wizytówką współczesnego rzemiosła.

Galeria Tetmajera 83 - projekt światowej sławy architekta, prof. Romulada Loeglera, to przykład
współczesnego rozwiązania architektonicznego żywo reagującego na kontekst miejsca. Ten dom wnętrz to galeria skupiająca wyselekcjonowane marki z dziedziny wystroju wnętrz. Mają tu swoje ekspozycje firmy o międzynarodowej renomie, które są jednocześnie wizytówką współczesnego rzemiosła (Kler, Almi Decor, Halupczok, Rust, Ilumni, Schody Lempa, Stolarnie Galicyjskie, WMF, Doram Design oraz Miloo Home). Najlepszy design łączy się tu z wysoką jakością wykonania, a tradycyjne rzemiosło spotyka z najnowszą technologią.  

Tetmajera 83 to miejsce łączące funkcje handlowo-edukacyjne. Organizowane tutaj wystawy artystyczne świadczą o dbałości o współpracę z uczelniami kształcącymi projektantów. Będą tu promowane przykłady dobrego wzornictwa przemysłowego, ze szczególnym uwzględnieniem projektowania mebla. Efekt współpracy z Akademią Sztuk Pięknych w Krakowie prezentowany jest w postaci wystawy produktu i mebla. Jest to kontynuacja współpracy, jaką realizowano w ramach projektowania produktu na zamówienie. Powstały trzy prace magisterskie, zrealizowane we współpracy z Dobroteką w Dobrodzieniu. Jedna z nich planowana jest do wdrożenia do nowo powstałej marki meblowej DO-M. Natomiast prezentowana tutaj wystawa użytkowych form rzeźbiarskich to efekt realizowanych  we współpracy z artystami rzeźbiarzami, plenerów
"Najszlachetniejsza Forma Przetworzenia Drewna". 

W galerii Sztuka Wnętrz Tetmajera 83 istnieje również wielofunkcyjna multimedialna
przestrzeń ułatwiająca pracę architektom i projektantom wnętrz, która jednocześnie służy
prezentowaniu najnowszych rozwiązań wzorniczych i technologicznych. Miejsce to
zapewnia także przestrzeń do relaksu. Na odwiedzających czeka patio - przestrzeń
urządzona do wypoczynku na wolnym powietrzu w otoczeniu zieleni Tenczyńskiego Parku
Krajobrazowego.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ