Fot. IKEA

Fot. IKEA

  • Autor: bm
  • 28 marz 2019 10:33

Zrównoważony rozwój i ekologia – według IKEA

IKEA opublikowała raport, w którym przedstawia, jakie działania w obszarze zrównoważonego rozwoju udało się jej zrealizować. Raport obejmuje cały łańcuch wartości, w tym produkcję, dostawy i sprzedaż.

W czerwcu 2018 r. IKEA zaktualizowała swoją strategię People & Planet Positive 2030. Teraz publikuje raport, w którym przedstawia, jakie działania w obszarze zrównoważonego rozwoju udało się już zrealizować. Po raz pierwszy obejmuje on cały łańcuch wartości, w tym produkcję, dostawy i sprzedaż. Odnawialne źródła energii, nowe zrównoważone rozwiązania dla klientów, 60 proc. asortymentu IKEA wytworzonego z materiałów odnawialnych – to główne tematy nowego globalnego Raportu Zrównoważonego Rozwoju IKEA za rok finansowy 2018.

Od lat firma podejmuje działania na rzecz ograniczenia emisji dwutlenku węgla i angażuje się w inicjatywy takie, jak ubiegłoroczny szczyt klimatyczny COP24 w Katowicach, by dzielić się dobrymi praktykami. Jedno z zobowiązań IKEA zakłada ograniczanie śladu węglowego na szerszą skalę niż tylko w obrębie własnej działalności.

Prowadząc działalność na całym świecie, chcemy dotrzeć do wielu ludzi, inspirując ich i podsuwając osiągalne dla nich rozwiązania, które pomogą chronić środowisko. Z początkiem kwietnia wystartujemy z kampanią pod hasłem „Dobry klimat zaczyna się w domu”. Będziemy zachęcać konsumentów do małych zmian w codziennym życiu, które mają duże znaczenie dla ochrony naszej planety - mówi Carolina Garcia Gomez, Prezes IKEA Retail Polska. W asortymencie posiadamy szereg produktów, które ułatwią prowadzenie zrównoważonego i przyjaznego środowisku stylu życia. Są to na przykład produkty pozwalające oszczędzać wodę, jak baterie łazienkowe i kuchenne oraz energię – żarówki LED, czy inteligentne oświetlenie LED – dodaje.

Co roku wprowadzane są też do asortymentu IKEA nowe innowacyjne produkty, a IKEA Food nieustannie rozwija swoją ofertę dań i produktów na bazie roślin, warzyw i owoców. Ambicją IKEA jest by do 2030 r. 100 proc. wykorzystywanych materiałów było odnawialnych i/lub pochodzących z recyklingu materiałowego. W 2018 r. IKEA wprowadziła istotną zmianę w kierunku gospodarki o obiegu zamkniętym – przedstawiła dziewięć zasad „Circular Design”, według których wszystkie nowe produkty będą tak projektowane, by można je było ponownie wykorzystać, naprawić, przetworzyć lub odsprzedać.

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

    • raj, 2020-04-13 19:13:38
    Oto jak bardzo ekologiczna jest IKEA: ht tp://rafa.eu.org/notka.php3?vid=ikea