Krzesła Organic. Fot. Kartell

Krzesła Organic. Fot. Kartell

  • Autor: bm
  • 16 maj 2016 09:16 (aktualizacja: 16 maj 2016 14:27)

25 najciekawszych krzeseł z targów iSaloni 2016

Na wielu stoiskach tegorocznych targów "iSaloni" w Mediolanie wystawcy prezentowali meble do siedzenia. Widać było przy tym wyraźne dążenie do osiągnięcia równowagi pomiędzy ergonomią, komfortem użytkowania i estetyką krzeseł i foteli.

Różnica między krzesłem typowo mieszkaniowym a siedziskiem biurowym wydaje się coraz bardziej zacierać. Jednym z powodów jest eksperymentowanie producentów z nogami, czy raczej podstawą krzesła. To, co do niedawna uważaliśmy za zarezerwowane dla przestrzeni biurowych i miejsc publicznych - czyli wszelkiego rodzaju płozy, kółka, podstawy okrągłe - pojawia się teraz w krzesłach do jadalni i pokoju dziennego. Z drugiej strony - siedziska biurowe też tracą swoją typową surowość i stają się bardziej "udomowione", co jest już od jakiegoś czasu popularnym trendem wśród mebli biurowych.

Producenci chętnie korzystają z możliwości, jakie daje dostępna na rynku szeroka oferta materiałów, z których można wykonać krzesła. Drewno, sklejka, metal, tworzywa sztuczne, a także różnego rodzaju plecionki - wszystko to możemy znaleźć w najnowszych modelach mebli do siedzenia. Do tego szeroka paleta kolorów i kształtów... Zachęcamy do obejrzenia fotogalerii krzeseł z oferty wystawców "iSaloni 2016".

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ