4 Design Days 2020: Tomek Rygalik o wyzwaniach branży meblowej w 2020 roku

4 Design Days 2020: Tomek Rygalik o wyzwaniach branży meblowej w 2020 roku

  • Autor: Redakcja Biznesmeblowy.pl
  • 07 sty 2020 14:02 (aktualizacja: 09 sty 2020 11:40)

4 Design Days 2020: Tomek Rygalik o wyzwaniach branży meblowej w 2020 roku

Projektant, wykładowca, kurator i doktor sztuki. Jest jednym z najlepiej rozpoznawalnych i najczęściej nagradzanych polskich designerów. Od lat buduje markę "polski design" na międzynarodowym forum. I o niej między innymi będzie mówił w trakcie 4 Design Days 2020.

Tomek Rygalik urodził się w Łodzi w 1976 roku. Studiował architekturę na Politechnice Łódzkiej. W 1999 roku ukończył Wydział Wzornictwa Przemysłowego na Pratt Institute w Nowym Jorku. Po ukończeniu studiów współpracował z wieloma firmami projektowymi w Stanach Zjednoczonych dla takich klientów, jak Kodak, Polaroid, MTV, PerkinElmer, Dentsply, Unilever, Dupont. Po ukończeniu studiów magisterskich na Royal College of Art w Londynie w 2005 roku został pracownikiem naukowym w zespole badawczo-rozwojowym przy RCA. W tym samym czasie założył własne studio projektowe z siedzibą w Londynie i Łodzi.

Od 2008 roku prowadzi pracownię projektowania na Wydziale Wzornictwa ASP w Warszawie, a w 2009 roku na stałe przeniósł się do Warszawy. Od 2012 roku prowadzi Studio Rygalik razem z partnerką, projektantką Gosią Rygalik. Współpracuje m.in. z Moroso, Noti, Profim, Ideal Standard, Siemens, Heineken czy Ikea. Od 2010 roku pełni funkcję dyrektora kreatywnego czołowych polskich marek meblowych, takich jak Comforty i Paged. Realizuje wiele projektów dla instytucji kultury m.in. Instytutu Adama Mickiewicza, Teatru Wielkiego — Opery Narodowej, Muzeum Historii Żydów Polskich, BOZAR, Zachęty, Muzeum Fryderyka Chopina, Muzeum Narodowego, Instytutów Kultury Polskiej. W 2011 roku był architektem polskiej prezydencji w Radzie UE. Posiada własną markę Tre Product, która powstała w 2016 roku.

W trakcie tegorocznego 4 Design Days Tomek Rygalik weźmie udział w debacie "Meble. Wyzwania branży meblowej" (7 lutego 2020 r., Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach). Jaki będzie 2020 rok i kolejne lata dla sektora meblowego? Kto zyska, kto straci? Jak przygotować się na trudniejsze czasy? Jak mądrze promować polski design na arenie międzynarodowej? O tym w trakcie dyskusjji rozmawiać będą polscy przedsiębiorcy i designerzy.

V edycja 4 Design Days odbędzie się w dniach 6-9 lutego 2020 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym i Spodku w Katowicach. To największe w tej części Europy święto architektury, designu i nieruchomości. Nowa edycja 4 Design Days to nowe, aktualne tematy, jeszcze większy rozmach, liczba prelegentów, uczestników i wystawców, konkursy dla młodych projektantów i architektów, ciekawe atrakcje dla zwiedzających oraz liczne wydarzenia towarzyszące. 

Zobacz więcej i zarejestruj się: www.4dd.pl

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ