4Buildings 2019: przyjdź na Dni Otwarte

4Buildings 2019: przyjdź na Dni Otwarte

  • Autor: Redakcja Biznesmeblowy.pl
  • 08 lis 2019 13:17 (aktualizacja: 18 lis 2019 11:28)

4Buildings 2019: przyjdź na Dni Otwarte

Budujesz lub remontujesz dom? Chcesz wiedzieć, jakie wybrać materiały i technologie, gdzie szukać oszczędności, jaki projekt będzie idealny dla twoich potrzeb? Weź udział w wydarzeniu 4Buildings 2019 i dowiedz się wszystkiego o energooszczędnych i ekologicznych domach. Zapraszamy w weekend 16 i 17 listopada do Katowic!

Tegoroczne 4Buildings 2019 to 5 tys. m2 powierzchni Międzynarodowego Centrum Kongresowego, 70 ekspozycji, wystawy, strefy porad, warsztaty, stoiska konsultacyjne, prezentacje, strefa zieleni. Dni Otwarte 4Buildings poprowadzą: Katarzyna Dowbor, dziennikarka i prezenterka TV, Darek Stolarz, stolarz i projektant mebli, prowadzący stacji HGTV oraz Dominik Strzelec, prowadzący stacji HGTV, ogrodnik i majsterkowicz z pasją.

4Buildings to nowe wydarzenie branży budowlanej w Polsce. Rozpocznie się 15 listopada 2019 r. dniem dla profesjonalistów, weekend 16-17 listopada przyjmie formułę Dni Otwartych dla każdego, kto interesuje się zrównoważonym budownictwem, nowinkami i ekologicznymi trendami w budownictwie, planuje budowę domu, szuka projektu dla swojej rodziny, marzy o pięknym ogrodzie lub potrzebuje fachowca od budowy domu.

Eksperci doradzą i podpowiedzą za darmo

W Strefie Ekspertów 4 Buildings dostępni będą profesjonaliści z różnych dziedzin związanych
z oszczędzaniem mediów, redukowaniem liczby odpadów, fotowoltaiką, rozwiązaniami „Smart” dla mieszkania i domu oraz finansowaniem działań proekologicznych (m.in. w ramach programu Czyste Powietrze). Strefa Ekspertów będzie miała charakter otwarty, a rozmowy prowadzone będą w sposób indywidualny, by jak najlepiej odpowiedzieć na potrzeby odwiedzających. Specjaliści doradzą w kwestii domowych rachunków za prąd i gaz, jak uzyskać dostęp do wody na cele budowlane i jak jej później nie marnować, co zrobić aby zmniejszyć ilość odpadów w gospodarstwie domowym, jak inwestując oszczędzać na energii elektrycznej i na jakie proekologiczne działania uzyskać można dofinansowanie.

Architekci pokażą najciekawsze domy z Polski

Dom Przekątny, Dom Rozcięty, Dom Kwadrantowy, Dom Wielowątkowy, najlepsze domy ekologiczne – 16 i 17 listopada odbędzie się 4Buildings Show – w trakcie dwóch dni wybitni polscy architekci opowiedzą o tym, jak powstawały projekty najciekawszych domów. Swoje realizacje zaprezentują m.in.: Bogusław Barnaś z BXB Studio, Bartłomiej Drabik z Superhelix Pracownia Projektowa, Agata Goik z Goik Architects, Marcin Klukowski z HOLA Grupa Projektowa, Robert Konieczny z KWK Promes, Piotr Kuczia z Kuczia Architect, Jakub Majewski z MOOMOO architects, Karol Nieradka z pracowni Maxberg, Hanna i Seweryn Nogalscy z Beton House, Anna Porębska i Adam Zwierzyński z Mus Architects, Rafał Tamowicz, z Na No Wo Architekci, Piotr Tokarski z TTAT, Barbara Uherek-Bradecka ze Studio BB Architekci, Marek Wawrzyniak z Pracowni Architektonicznej Toprojekt, Mariusz Wojtczak z 3D PROJEKT.

Eksperci zieleni pomogą dobrać najlepsze rośliny do domu i ogrodu

Teren 4Buildings będzie miał swoją Strefę Zieleni, wypełnioną roślinnością, którą można otaczać się wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń oraz budynków. Eksperci zieleni doradzą, które rośliny, poza ożywieniem przestrzeni, mogą skutecznie filtrować powietrze i usuwać z niego zanieczyszczenia.
Weekendowy program 4Buildings obfituje w angażujące zajęcia dla dorosłych i dzieci. Odbędą się m.in. warsztaty, podczas których niepotrzebne na pozór t-shirty posłużą do zrobienia toreb na zakupy. Będzie można spróbować zbudować własny kompostownik i pozyskać wiedzę jak o niego dbać. Najmłodsi dowiedzą się, jak sadzić roślinki i jak je pielęgnować.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ