Z wizytą u Jimiego Ogdena prowadzącego program „Rzeczy od-nowa” w telewizji HGTV. Fot. Bartosz Jarosz

Z wizytą u Jimiego Ogdena prowadzącego program „Rzeczy od-nowa” w telewizji HGTV. Fot. Bartosz Jarosz

  • Autor: Wojciech Napora
  • 10 sty 2019 12:13 (aktualizacja: 10 sty 2019 12:20)

4DD 2019: Jimi Ogden pokaże, jak odnawiać stare meble

Jego pasją jest nadawanie nowego życia starym, wyrzuconym meblom. Jimi Ogden, prowadzący na antenie HGTV program "Rzeczy od-nowa" ma głowę pełną pomysłów. W trakcie Dni Otwartych 4 Design Days 26 i 27 stycznia poprowadzi warsztaty dla miłośników odnawiania staroci!

Jest pan rzemieślnikiem, gitarzystą, wokalistą, nauczycielem, gwiazdą telewizji. Co daje działanie na tylu płaszczyznach?

Bardzo lubię pracować fizycznie, z materiałem. To pewien rodzaj terapii. Mówiąc szczerze, to wręcz medycyna naturalna, która sprawia, że żyję i jestem w formie. Potrafię się skupić. Bardzo lubię tworzyć i urzeczywistniać idee. Dobrym przykładem jest tu muzyka. Uwielbiam pisać piosenki i je nagrywać, żeby mieć coś rzeczywistego. Podobnie jest z rzemiosłem. Przychodzi mi coś do głowy, zapisuję to i tworzę prawdziwy przedmiot. Cały ten proces jest fascynujący. Nie chcę pozostawać jedynie na poziomie idei. Chcę je urzeczywistniać. To wywołuje we mnie pozytywne emocje. Robię wiele rzeczy tylko dla siebie. Nie w celach komercyjnych. To mi pomaga rozwijać się i odrywać, na jakiś czas, od codziennych obowiązków.

(...)

W swojej pracy łączy pan nowoczesność z tradycją. Dlaczego jest to takie ważne?

Tradycja jest bardzo ważna ponieważ czerpie z czasów, w których ludzie wymyślali konkretne rozwiązania, np. jak zbudować dach. Poświęcali czas na to, by zrozumieć, by nauczyć się obsługi maszyn, rzemiosła. Z drugiej strony uwielbiam nowoczesny design. Chcę nadążać za współczesnym myśleniem. Nie chcę być zamknięty na nowinki i trzymać się wyłącznie tradycyjnych rozwiązań. Współczesne maszyny, podejście do architektury, pomysły na urządzanie wnętrz, projektowanie mebli itp. jest równie ważne i ciekawe. Istotne, by pamiętać i szanować tradycję.

CZYTAJ CAŁY WYWIAD: TUTAJ

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ