Fot. Forbis Group

Fot. Forbis Group

  • Autor: bm
  • 18 lip 2019 10:19 (aktualizacja: 21 lip 2019 12:59)

6 projektów w jednym budynku – realizacja Forbis Group

To było prawdziwe wyzwanie dla projektantów i wykonawcy. Sześć różnych projektów biur, sześć wnętrz, a każde o innej specyfice. Wszystkie wykonała firma Forbis Group, należąca do Grupy Paged.

Palacza Office Center to butikowy budynek klasy A, który wzbogacił panoramę Poznania. Jest to unikalny obiekt, wyróżniający się prostą, a zarazem nowoczesną technologią budownictwa. Jego znak charakterystyczny to duża, choć kompaktowa, przeszklona powierzchnia i kameralny klimat. Stworzony został z myślą o biurach dla wymagających. Temu wyzwaniu postanowił sprostać także Forbis Group, realizując w budynku
6 projektów. Firma wykonała wszystkie realizacje biurowe w Palacza Office Center, gdzie znalazły się biura: Vienna Group, Turcza Kancelaria Radców Prawnych, VTS, Duda Cars, Duda Development oraz Nationale Nederlanden.

Kompleksowa współpraca z inwestorem prowadzona była w modelu Design&Build. Forbis Group, działając jako firma budynkowa, prowadził szeroki zakres prac - od rysowania planów powierzchni dla potencjalnych najemców, przez projekty wykonawcze, po prace aranżacyjne.

Największym wyzwaniem była siedziba właściciela budynku – Duda Development – znajdująca się na 3 piętrze. Forbis Group realizował w niej projekt wykonawczy oraz prace realizacyjne.

Biuro Duda Development to wyjątkowe wnętrze odzwierciedlające charakter pracy inwestora. Ciekawym wyzwaniem było rozwiązanie aranżacyjne polegające na odwzorowaniu kontenera budowlanego pełniącego funkcję sali konferencyjnej. Zadanie polegało na dostosowaniu konstrukcji do wymogów i uwarunkowań wynikających z funkcji pomieszczenia oraz specyfiki budynku. Wykonanie tak specyficznej sali spotkań wymagało precyzji i dbałości o detale.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ