Projekt: Pracownia Taff. Fot. Aneta Tryczyńska

Projekt: Pracownia Taff. Fot. Aneta Tryczyńska

  • Autor: bm
  • 20 sie 2019 11:37 (aktualizacja: 22 sie 2019 10:06)

Apartament na Muranowie – dialog tradycji z nowoczesnością

Kamienny stolik kawowy, stara, drewniana biblioteczka, minimalistyczna kuchnia... Apartament na warszawskim Muranowie, zaprojektowany przez pracownię Taff Architekci to połączenie nowoczesności z elementami tradycyjnej klasyki. Stonowany, ale nie nudny.

Nowoczesny, ale niepozbawiony klasycznego piękna. Wypełniony sztuką i detalami, które podkreślają jego wyrafinowany charakter. Apartament na warszawskim Muranowie zaprojektowany przez pracownię Taff Architekci to miejsce, które urzeka dbałością o szczegóły i niewymuszoną elegancją.

Wizytówką tej przestrzeni jest strefa dzienna - salon wraz z jadalnią. W centrum – wygodna sofa oraz kultowa lampa Twiggy od Foscarini. Na uwagę zasługuje też stolik kawowy wykonany z kamienia, który ożywia wnętrze. Ścianę naprzeciwko sofy zdobi kominek oraz oktagonalne lustro, natomiast przeciwległą – intrygująca świetlna kompozycja, odbijająca się w nim. Ducha klasyki wnosi natomiast stara, drewniana biblioteczka w rogu salonu. Dialog tradycji z nowoczesnością jest widoczny również w jadalni. Prym wiodą tu stonowane kolory: biel, szarości i brązy. Klasyczne, drewniane meble występują ramię w ramię z fantazyjnym oświetleniem.

Kuchnia została utrzymana w ascetycznym, minimalistycznym stylu. Prosta zabudowa i wyspa kuchenna tworzą tło dla dodatków w radosnym odcieniu pomarańczy. Ton nadaje również podłoga z geometrycznym wzorem. Wzrok przykuwa nowoczesne oświetlenie, które wysuwa się na pierwszy plan. Natomiast subtelnie przemycony ekran telewizora wtapia się w tło, nie zaburzając dopracowanej kompozycji.

Część prywatna – sypialnia wraz z gabinetem i łazienką to konsekwentna kontynuacja stylu, w jakim stworzono strefę dzienną. Tu również królują proste formy i szlachetne materiały. Sypialnia to prawdziwa świątynia spokoju - harmonijne wnętrze sprzyja relaksacji i pozwala zapomnieć o codziennych problemach. Łazienka ma z kolei nowoczesny charakter. Prysznic wykończono płytkami przypominającymi rybią łuskę w przyjemnym, błękitnym odcieniu, a ścianę za umywalkami pokryto drewnem.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ