Realizacja Pracownia Decoroom

Realizacja Pracownia Decoroom

  • Autor: bm
  • 20 maj 2019 11:25 (aktualizacja: 21 maj 2019 11:02)

Apartament w stylu loft z domieszką hygge - zobacz realizację pracowni Decoroom!

Jak połączyć przytulny i ciepły styl hygge z modnym klimatem loftowym? Liczą się zastosowane materiały, meble i oczywiście detale. Takie wnętrze udało się stworzyć architektom z pracowni Decoroom, w apartamencie na warszawskim Bemowie.

Postawiono na ciekawe rozwiązanie – w surową loftową przestrzeń wpleciono elementy hygge. Jak udało się to zrobić? Zajrzyjmy do sypialni. Wnętrze wywołuje skojarzenia ze spokojem i komfortem. Znajduje się tu wszystko, co jest potrzebne, a surowość białych ścian i szaf rozbija czerwień lampek nocnych. Żółty, mięsisty pled jest nie tylko dekoracją, lecz także zachętą do odpoczynku w cieple i spokoju. Znajdziemy tu też delikatną falbankę wykańczającą poduchę-zagłówek – w ten finezyjny sposób oswojono loftową sztywność.

Podobne rozwiązanie znajdziemy w salonie, gdzie na prostym metalowym regale wyeksponowano książki i kolorowe drobiazgi.

Jak przystało na loft, we wnętrzach zastosowano proste materiały: cegłę, drewno, sporo elementów metalowych. Wystrój robi wrażenie skromnego, dopracowanego i spójnego kolorystycznie. Warto zwrócić uwagę na konsekwencję projektantów w doborze detali. Na tle spokojnej ceglanej rudości, bieli i czerni wyróżniają się akcenty radosnej żółci. Energetyczny zastrzyk tego koloru dostrzeżemy w salonie, sypialni, łazience i nawet w wystroju przestronnego tarasu.

Regały na wino i książki są w kolorze czarnym. Nie można przeoczyć metalicznego wykończenia szafek kuchennych - na frontach zastosowano srebrzysty, metalowy laminat. Nie ma tu zbyt wielu wzorów. Projektanci postawili na naturalną fakturę drewna i cegły, słusznie uznając, że te materiały są dekoracyjne same w sobie.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ