Okładka raportu "Ocena użyteczności programu Dobry Wzór w promowaniu przez przedsiębiorców ich projektów, produktów i firm”. Fot. IWP

Okładka raportu "Ocena użyteczności programu Dobry Wzór w promowaniu przez przedsiębiorców ich projektów, produktów i firm”. Fot. IWP

  • Autor: mg
  • 12 sty 2018 23:27 (aktualizacja: 15 sty 2018 15:28)

Badania dotyczące kondycji polskiego wzornictwa

W grudniu 2017 roku Instytut Wzornictwa Przemysłowego opublikował dwa raporty będące wynikiem badań na temat polskiego designu. Analizują one między innymi czynniki i mechanizmy, które wpływają na efektywną współpracę między przedsiębiorcami a projektantami.

Pierwsza z publikacji nosi tytuł "Ocena użyteczności programu Dobry Wzór w promowaniu przez przedsiębiorców ich projektów, produktów i firm”. Dotyczy ona wpływu, jaki miały konkurs i wystawa Dobry Wzór, organizowane przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego, na działalność gospodarczą poszczególnyvh uczestników. Z kolei drugi raport został zatytułowany „Sukces w zawodzie projektanta wzornictwa przemysłowego: czynniki i mechanizmy wpływające na efektywną współpracę między projektantami i przedsiębiorcami wdrażającyminowe produkty na rynek oraz kształtujące rozwój kariery zawodowej projektanta”. To badanie miało na celu pozyskanie wiedzy o czynnikach i mechanizmach wpływających na skuteczność nawiązywania współpracy między projektantami wzornictwa przemysłowego i przedsiębiorcami wdrażającymi nowe produkty na rynek. 

Oba raporty zostały dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Rozwój sektorów kreatywnych”. Przeprowadzono je w okresie od czerwca do września 2017 roku. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ