Dekor Daglezja Bielona R3901 Zieleń Ojców z oferty Pfleiderer. Fot. Pfleiderer

Dekor Daglezja Bielona R3901 Zieleń Ojców z oferty Pfleiderer. Fot. Pfleiderer

  • Autor: mg
  • 27 lut 2017 13:51 (aktualizacja: 28 lut 2017 08:27)

Biała czy w kolorze - trendy w zabudowach kuchennych

Biel w kuchennych wnętrzach to jeden z najbardziej widocznych trendów wnętrzarskich ostatnich lat. Jednakże praktyka projektowa i oferty firm meblarskich pokazują, że nie jest to jedyna dostępna opcja, a meble do kuchni oferowane są w szerokiej palecie dekorów i wybarwień.

Przez długie lata kuchenne wnętrza były izolowane od innych pomieszczeń. To się jednak zmieniło. Obecnie kuchnie nie tylko nie są skrywane, ale wręcz przeciwnie - stanowią punkt wyjścia do tworzenia koncepcji pozostałych pomieszczeń. To one - zwłaszcza wtedy gdy są otwarte na salon - określają ramy stylistyczne całego domu. Olbrzymią rolę pełni tu zastosowana kolorystyka.

Przebojem ostatnich lat są kuchnie bardzo jasne. Biel całkowicie zdominowała kuchenną zabudowę. Zagościła na frontach szafek - zarówno w wykończeniu na wysoki połysk, jak i matowym, a także na blatach. Niekiedy łączy się ją na zasadzie kontrastu z mocnym kolorystycznym akcentem, ale zawsze to ona dominuje.

Wykorzystanie bieli w aranżacjach i meblach jest o tyle łatwiejsze, że do wyboru jest wiele jej odcieni. Przykładowo, firma Pfleiderer proponuje m.in. absolutnie czyste: Biel Arktyczną U11027 i Krystaliczną U11026, a także wariacje i półtony - Biel Szlachetną U11209, Biały Polarny W10616 czy Satynowy W10227.

Ale biel i wzory rozbielone, to nie jedyna opcja, która sprawdzi się w kuchni. Równie dobrze wyglądać w niej będą zestawienia żywych, mocnych kolorów. Z ciemnymi blatami o rysunku betonu czy kamienia (np. Rabac F76028, czy Tivoli S68004) udany duet stworzą fronty intensywnie niebieskie czy czerwone (np. Niebieski Wodny U18002, Czerwień Rubinowa U17008). Radosne żółcienie wniosą ożywczą energię w nawet najspokojniejsze aranżacje, a zieleń (np. Granny Smith U19501) skutecznie ożywi delikatne wzory jasnego drewna czy dekorów mineralnych. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ