Komandor

Komandor

  • Autor: bm
  • 09 marz 2017 08:57 (aktualizacja: 09 marz 2017 12:29)

Białe fronty szaf - ponadczasowy trend

Kolor biały doskonale sprawdza się we wnętrzu - zarówno jako barwa dominująca, pokrywająca fronty mebli czy ściany, jak i jako tło dla innych odcieni. W ostatnim czasie modne jest wykorzystywanie bieli na dużych powierzchniach mebli, między innymi na frontach szaf - zarówno przesuwnych, jak i tradycyjnych.

"Wykorzystanie bieli we wnętrzach ma wiele zalet. Ten kolor nie tylko dodaje wnętrzom elegancji i ponadczasowego charakteru, ale także w wyjątkowy sposób optycznie powiększa pomieszczenia i znacznie je rozświetla. Dodatkowo, stosując różne odcienie bieli, można wprowadzić do mieszkania miłą dla oczu grę świateł i pobawić się głębią przestrzeni. Warto wiedzieć, że kolor biały ma też bardzo pozytywny wpływ na naszą psychikę – wprowadza równowagę, spokój, wycisza emocje i koi" – wyjaśnia Anna Wróbel – projektantka mebli z firmy Komandor. - "Biel jest też wyjątkowo praktyczna. Pozwala stworzyć ponadczasowe aranżacje, daje niemal nieograniczone możliwości połączeń, które będą zawsze w zgodzie z aktualnie panującymi trendami. Dodatkowo to bardzo bezpieczny kolor, który sprawdza się w każdej stylistyce i doskonale łączy z innymi barwami oraz dekorami. Zawsze kojarzy się z elegancją, czystością i jest idealny dla osób, które cenią sobie rozwiązania na lata" – dodaje projektantka. 

Zarówno producenci mebli skrzyniowych (czyli między innymi tradycyjnych szaf), jak i firmy oferujące systemy szaf przesuwnych, mają wiele propozycji dla amatorów białych mebli. Doskonale sprawdzają się one między innymi w sypialniach, ale także w salonach i kuchniach, zwłaszcza tam, gdzie mamy do czynienia z wysoką zabudową. Takie meble nie przytłaczają wnętrza, pomagają je rozjaśnić, podkreślić wrażenie lekkości i świeżości aranżacji. Szczególnie zalecane przez sprzedawców i lubiane przez klientów są białe fronty wykończone w wysokim połysku, co bynajmniej nie znaczy, że mat i półmat są w odwrocie - wręcz przeciwnie, są coraz bardziej popularne na rynku.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ