Fot. Plan A/Dekorian

Fot. Plan A/Dekorian

  • Autor: bm
  • 27 lis 2017 08:59 (aktualizacja: 28 lis 2017 10:16)

Białe i niebieskie meble stworzyły wnętrze z relaksującym klimatem

W apartamencie zaprojektowanym przez pracownię Plan A uwagę przykuwają przede wszystkim kolory - białe i błękitne meble, drewniane dodatki przywodzą na myśl marynistyczne klimaty w połączeniu z modnym stylem Hampton. Uwagę przykuwa efektowna kuchnia.

Inwestorka chciała, aby wnętrza jej nadmorskiego apartamentu były klasyczne i ponadczasowe, ale nie nudne. Dlatego też architekci wprowadzili do nich kilka kontrapunktujących smaczków. Uwagę przykuwa efektowna kuchnia. Niezwykle ciekawym elementem jej wystroju są stalowe półki na kieliszki, wykonane na specjalne zamówienie, przez kowala artystycznego. Część jadalną wypełnia klasyczny biały stół z drewnianym blatem oraz wygodne i eleganckie krzesła polskiej manufaktury z tradycjami - Fameg. Ciekawym kontrastem dla spokojnych form mebli są nowoczesne, czarno-złote lampy powieszone w grupie.

Apartament zlokalizowany na parterze jest częścią nowego, kameralnego osiedla. Przez okna otoczonego zielenią budynku, wpada morska bryza. Lokalizacja miała ogromny wpływ na to, jak wygląda mieszkanie. Odniesień do stylu nadmorskiego jest w nim wiele, jednak najbardziej wyrazistą inspiracją są kolory. Odcienie granatu, błękitu i szarości są w apartamencie dominujące. Tłem dla tej palety jest stonowana baza: klasyczna i szlachetna podłoga w jodełkę, w ciemnym odcieniu drewna, jasnoszare ściany i białe drzwi.

Elementy stolarskie są tutaj dopracowane w najmniejszym detalu. Wiele z nich, wykonywanych było na specjalne zamówienie. Stylowy charakter mieszkania podkreślają miedziane dodatki: uchwyty szafek, lampy stołowe,  lustro w łazience, a także powracające do łask tapety. W sypialni króluje dekoracyjny marynistyczny wzór od Yacht Club, natomiast w salonie monochromatyczna, luksusowa tapeta marki Arte (z portfolio Dekoriana).

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ