Fot. Nobilia

Fot. Nobilia

  • Autor: Beata Michalik
  • 19 cze 2019 09:54 (aktualizacja: 24 cze 2019 15:20)

Białe kuchnie - dlaczego lubią je polscy klienci?

Biała kuchnia – ponadczasowa, uniwersalna i elegancka. Między innymi dlatego jest lubiana przez klientów, którzy poszukują pomysłów na zabudowę meblową. Ma jednak znacznie więcej atutów.

Jak zaaranżować białą kuchnię, aby była jeszcze piękniejsza – podpowiada Aldona Słapa-Nowacka ekspert z firmy Pfleiderer. O niesłabnącej popularności kuchni stylizowanej na biało decydują, oczywiście, atuty jej kolorystyki. Biel rozjaśnia i optycznie powiększa małe wnętrza. Stwarza wrażenie czystości i lekkości. Poza tym jest uniwersalna: dobrze komponuje się z różnymi kolorami, dodatkami i materiałami wykończeniowymi, dlatego z łatwością można przeprowadzać częste zmiany designu kuchni. Niepodważalną zaletą białych mebli jest również to, że są praktycznie ze względu na utrzymanie porządku. Na białych meblach – w przeciwieństwie do tych ciemnych – śladu tłuszczu oraz kurz są mniej widoczne.

Białe meble kuchenne to swego rodzaju klasyka. Ich jakość możemy jednak zdecydowanie podnieść, jeśli do ich produkcji zastosujemy lakierowane płyty klasy premium – PrimeBoard. Są one dostępne w dwóch rodzajach wykończenia powierzchni: lakierowanej XTreme High Gloss oraz matowej PrimeBoard XTreme Matt. Pierwsza z nich charakteryzuje się wysokim połyskiem i sprawia, że powierzchnia mebli zyskuje perfekcyjny efekt lustra. Druga – idealnie matowa, charakteryzuje się satynową, przyjemną w dotyku powierzchnią i sprawia wrażenie materiału ciepłego oraz stonowanego – podkreśla Aldona Słapa-Nowacka, Category Manager Pfleiderer.

Wybór białych mebli do kuchni nie musi być podyktowany tylko ich praktycznym zastosowaniem. Biel zawsze wygląda estetycznie i – w zależności od użytych materiałów czy też kontrastowych dodatków – może mieć różne nasycenie i współtworzyć rozmaite aranżacje i style. Świetnie komponuje się zarówno ze stylami: naturalnym skandynawskim i rustykalnym, jaki i stylem industrialnym czy eklektycznym.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ