Projekt: JT Grupa

Projekt: JT Grupa

  • Autor: bm
  • 01 cze 2018 10:41 (aktualizacja: 05 cze 2018 10:46)

Biel, czerń, szarość i kwiaty – jak umeblować mieszkanie na wynajem?

Białe meble kuchenne kontrastujące z czarnymi blatami, designerskie hokery, stół na drewnianych nogach będący przedłużeniem blatu wyspy… Meble w tym wnętrzu doskonale harmonizują z powtarzającym się motywem kwiatowym.

Gdańska pracownia JT Grupa postanowiła w jednej ze swoich realizacji – mieszkaniu na wynajem – zastosować modny w tym sezonie motyw kwiatowy. Architekci zrobili to odważnie, stawiając na jeden, ale bardzo mocny akcent w postaci… tapety z przeskalowanymi kwiatami, która zachodzi na narożnik ściany w salonie i drzwi sypialni. Tapeta została zaprojektowana przez graficzkę z zespołu JT Grupa specjalnie na potrzeby tego projektu.

Serce mieszkania stanowi pokój dzienny z aneksem kuchennym, które oddziela od siebie wyspa. Od strony salonu pełni ona rolę jadalni, stąd też dodatkowe przedłużenie blatu stołem na drewnianych nogach i designerskimi hokerami marki Hay. W niewielkiej kuchni znalazły się najpotrzebniejsze sprzęty w białej zabudowie, czarny zlewozmywak oraz ścianka wykończona płytką wielkoformatową. W części dziennej postawiono na jasne barwy – białą ścianę z szarą kanapą, czarno-białym stolikiem kawowym i białą szafką pod telewizor. Nawiązanie do motywu kwiatowego na ścianie jest bardzo subtelne – skupia się bowiem na kolorach. Pastelowe poduszki, wazony, dywan i pudrowo-różowa zabudowa okapu nad wyspą kuchenną dopełniają przemyślaną aranżację i sprawiają, że wszystkie elementy doskonale komponują się ze sobą. W całym mieszkaniu znajdują się także akcenty złota w postaci gałek i uchwytów znanej skandynawskiej marki Superfront.

W sypialni, do której prowadzą drzwi na „kwiatowej” ścianie zastosowano tapicerowany różowo-fioletowy zaplecek, a także pudrowe zasłony i pościel. W połączeniu z białymi ścianami i szafami w zabudowie całość wygląda bardzo lekko i przestrzennie.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ