Fot. Cersanit

Fot. Cersanit

  • Autor: bm
  • 27 gru 2017 09:38 (aktualizacja: 29 gru 2017 16:24)

Biel i drewno - wciąż aktualny trend w meblach łazienkowych

Połączenie sterylnej bieli z kolorami drewna, które wprowadzają do łazienki ciepło i przytulność jest jednym z ponadczasowych trendów w aranżacji tego pomieszczenia. Razem tworzą harmonijną całość, niezależnie od tego, w jakich proporcjach je zastosujemy i który z kolorów będzie dominujący.

Jakie są trendy we współczesnej łazience? Producenci przede wszystkim stawiają na komfort użytkowania mebli i łatwość ich utrzymania w czystości. Nie bez znaczenia są też najnowsze technologie – najczęściej występujące w postaci udogodnień ułatwiających codzienne korzystanie w łazienki. Są to więc różnego rodzaju akcesoria typu szuflady z systemem cichego domyku, fronty bezuchwytowe otwierane dotykiem, sprytnie ukryte schowki i szufladki, których w funkcjonalnej łazience nigdy nie jest za wiele, systemy umożliwiające mobilność mebli i innych łazienkowych sprzętów.

Obok funkcjonalności w łazience nie bez znaczenia są estetyka i styl, które również w przypadku tego pomieszczenia podlegają trendom. Jednym z nich jest połączenie bieli i drewna. To jedno z najbardziej uniwersalnych i pięknych zestawień aranżacyjnych. To także mariaż dwóch aktualnych trendów – wracającej do łask i znowu docenianej przez projektantów bieli oraz wzorów inspirowanych naturą, które wpisują się w filozofię biophilic, uwzględniającą we wnętrzach związek człowieka z przyrodą. Wybierając takie połączenia, możemy bezpiecznie bawić się proporcjami i szukać dla siebie najlepszych rozwiązań. Na przykład zestawiać białe płytki z szafkami o frontach naśladujących wzór drewna lub, odwrotnie, olśniewająco białe szafki z płytkami drewnopodobnymi.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ