Realizacja: INTO/Aqform. Fot. Fotobueno

Realizacja: INTO/Aqform. Fot. Fotobueno

  • Autor: bm
  • 14 paź 2018 15:07 (aktualizacja: 16 paź 2018 08:47)

Biel i jasne drewno w nowoczesnym wnętrzu – minimalistyczna realizacja

Zastosowana w realizacji biel dodaje wnętrzom lekkości, jednocześnie powiększa optycznie przestrzeń. Drewno ociepla wizualnie całość. Wszystkie zabudowy meblowe stanowią indywidualne, nietypowe rozwiązania projektowe.

Architekci z pracowni INTO stworzyli wnętrze ponadczasowe z nowoczesnymi elementami. A inspiracji szukali wśród brytyjskich wnętrz architekta Johna Pawsona. Inwestorzy to miłośnicy minimalistycznych rozwiązań. Głównym ich marzeniem  było wypracowanie cichej, subtelnej przestrzeni, która będzie stanowiła tło dla ich codziennego życia. Wytyczne projektowe szły w kierunku zbilansowania prostoty i ponadczasowej, ale nowoczesnej stylistyki z drewnianymi akcentami, dodającymi ciepła. Inspiracje do projektu zostały zaczerpnięte z minimalistycznych myśli wnętrzarskich, których rozwój możemy zaobserwować w ostatnim czasie na świecie. Widoczne jest oddziaływanie koncepcji wnętrz brytyjskiego architekta Johna Pawsona.

"Zastosowana w projekcie biel dodaje wnętrzom lekkości, jednocześnie powiększa optycznie przestrzeń. Kolor biały jest neutralny w odbiorze i stanowiący „ciche” tło, przez co pozwala na dostrzeganie w przestrzeni najważniejszych, założonych w projekcie elementów kompozycji. „Wprowadzenie drewna we wnętrza było celowym zabiegiem, aby ocieplić biele i uzyskać wrażenie zbilansowanej równowagi kolorystycznej. Wnętrza dzięki drewnianym elementom są przyjemniejsze w odbiorze. Drewno daje dobrą energię wnętrzom, sprawia, że odczytujemy je jako bardziej przytulne i "domowe" – mówi architekt Anna Dankiewicz z pracowni INTO.

Wszystkie zabudowy meblowe stanowią indywidualne, nietypowe rozwiązania projektowe, które dopracowane i przemyślane zostały bardzo szczegółowo w oparciu o wytyczne od Inwestorów. W salonie i kuchni architekci z pracowni INTO wykorzystali oświetlenie marki AQForm - Petpot, natomiast w łazience nad lustrem Set Raw mini. Forma i kolorystyka oświetlenia marki AQForm jest integralną częścią prostych zamierzeń projektowych we wnętrzach. Oprócz oświetlenia sufitowego w mieszkaniu zadbano z równą uwagą o oświetlenie kameralne, wprowadzające nastrojowość we wnętrza (lampy podłogowe w salonie, oświetlenie ledowe pod półką na obrazy).

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ