Biurko Stand Up R firmy Mikomax Smart Office. Projekt: Tomasz Augustyniak. Fot. Mikomax Smart Office

Biurko Stand Up R firmy Mikomax Smart Office. Projekt: Tomasz Augustyniak. Fot. Mikomax Smart Office

  • Autor: mg
  • 21 sie 2017 22:54 (aktualizacja: 22 sie 2017 09:14)

Biurka z regulacją wysokości - najnowsze trendy w aranżacji biur

Siedzący tryb życia ma negatywny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Zapobiec temu może nie tylko aktywność fizyczna, ale też najnowsze trendy w aranżacji biur, promujące meble, dzięki którym bez większego problemu można zamienić pozycję siedzącą na stojącą.

Badania i lekarze nie pozostawiają złudzeń, a pracodawcy widzą korzyści wyposażenia stanowiska pracy w biurko z regulacją wysokości blatu, umożliwiającą płynne przejście z pozycji siedzącej do stojącej, bez przerywania realizowanych zadań i pozwalające na wykonywanie obowiązków osobom o różnym wzroście. Takie rozwiązanie zostało wykorzystane w naszym projekcie "Stand Up R", czyli biurku, które umożliwia pracę w trybie sit and stand. W projekcie zastosowaliśmy opatentowany manualny mechanizm, który, bez podłączenia do prądu, pozwala na łatwe i szybkie dostosowanie wysokości biurka. Dzięki temu wspomaga ergonomiczną i komfortową aktywność zawodową, a użytkownik dopasowuje je do swoich zmieniających się potrzeb, jednocześnie dbając o tak ważny ruch. Wystarczy bowiem co godzinę wstać nawet na kilka minut, by odciążyć te partie ciała, które najbardziej odczuwają skutki siedzenia. Ale korzyści jest więcej. Udowodniono, że praca w pozycji stojącej sprzyja skupieniu i zwiększa produktywność – mówi Zuzanna Mikołajczyk, dyrektor ds. marketingu i handlu, członek zarządu Mikomax Smart Office.

Aktywny styl życia stał się także inspiracją do tworzenia nowoczesnych przestrzeni biurowych, które w niczym nie przypominają standardowych miejsc pracy i modnych jeszcze kilka lat temu open space’ów. Przykładem jest nowy projekt startujący na terenie Off Piotrkowska Center w Łodzi – jednego z najważniejszych zagłębi przemysłów kreatywnych w Polsce. 

Co-walk Hub to nowoczesna przestrzeń dla startupów i firm z sektora Tech/IT. Obok Teal Office i Sepia Office, będzie to kolejne już miejsce na popularnym Offie, które dedykujemy pasjonatom z branży technologicznej. Nie zobaczymy tu jednak rzędu biurek czy korporacyjnego sznytu rodem z dużego biznes parku. Towarzyszące projektowi hasło „Let’s (co)walk” oznacza, że mobilne będą tu nie tylko technologie, ale i ludzie – wyjaśnia Michał Styś, szef OPG Property Professionals i pomysłodawca projektu. 

Projekty tego typu udowadniają, że twórczemu myśleniu sprzyja inspirujące i funkcjonale otoczenie. 

Współpracując z Mikomax Smart Office, postanowiliśmy wykorzystać meble dedykowane biurom, lecz jednocześnie wspierające w byciu aktywnym fizycznie – nawet w czasie pracy, przy komputerze. W Co-walk Hub znajdziemy więc biurka do pracy na stojąco oraz innowacyjne rozwiązania pozwalające wykorzystać możliwości współpracy i budowania relacji, tak charakterystyczne dla tego typu przestrzeni wspólnych – dodaje Michał Styś.

Design nowej łódzkiej przestrzeni co-workingowej, która jest dedykowana młodym przedsiębiorcom i startupom, będzie odzwierciedlał ich kreatywnego ducha. 

Projektowi towarzyszy hasło „Let’s (co)walk”, nawiązujące do aktualnego trendu projektowania przestrzeni biurowej, który zakłada więcej ruchu w biurze i umożliwia łączenie sportu z wykonywaniem codziennych obowiązków. Uwzględnia także charakter i przeznaczenie aranżowanego miejsca, które powinno być „elastyczne”, czyli dopasowywać się do aktualnych potrzeb osób w nim pracujących. Taka przestrzeń powstaje dzięki odpowiednim elementom wyposażenia, które spełniają wiele funkcji jednocześnie, opowiadając różnym stylom pracy. Dlatego w Co-walk Hub, oprócz biurka "Stand Up R" do pracy stojąco-siedzącej, znajdą się także kanapy z systemu "Chillout", sprzyjające bardziej kameralnym rozmowom oraz izolowane akustycznie budki "#Hush Phone", w których zaciszu można komfortowo wykonać ważny telefon lub przeprowadzić rozmowę wideo – zaznacza Zuzanna Mikołajczyk z Mikomax Smart Office, oficjalnego partnera i dostawcy mebli dla Co-walk Hub.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ