Biurko Stand Up firmy Mikomax Smart Office otrzymało w tym roku nagrodę Best of the Best w kategorii Product Design 2017. Fot. Mikomax Smart Office

Biurko Stand Up firmy Mikomax Smart Office otrzymało w tym roku nagrodę Best of the Best w kategorii Product Design 2017. Fot. Mikomax Smart Office

  • Autor: mg
  • 03 kwi 2017 14:16 (aktualizacja: 04 kwi 2017 09:31)

Biurko Mikomax Smart Office z nagrodą "Red Dot"

Już po raz 62. jury międzynarodowej nagrody "Red Dot " wytypowało najlepsze rozwiązania z dziedziny designu z całego świata. Spośród kilku tysięcy zgłoszeń nagrodę "Best of the Best" w kategorii "product design 2017" otrzymał "Stand Up", biurko firmy Mikomax Smart Office.

Konkurs "Red Dot" corocznie wyróżnia produkty, które nie tylko odznaczają się wysmakowanym wzornictwem i wysoką jakością wykonania, ale też łączą nowatorskie rozwiązania z wysoką funkcjonalnością. Nagroda przyznawana jest w trzech kategoriach: "product design", "communication design" oraz "design concept". W ramach każdej z nich najlepszy projekt otrzymuje najwyższe wyróżnienie: "Best of the Best". W tym roku tytuł "Best of the Best" w kategorii "product design" otrzymało biurko "Stand Up" firmy Mikomax Smart Office.

Nagroda "Red Dot: Best of the Best" dla biurka "Stand Up" jest dla nas bardzo ważnym wyróżnieniem i dowodem, że nasza wizja biura dostosowanego do potrzeb pracownika jest słuszna. Proces projektowania mechanizmu wykorzystanego w przypadku nagrodzonego systemu był poparty badaniami i obserwacją potrzeb użytkowników. Przyglądając się trendom na rynku pracy, zauważyliśmy lukę. Kwestie ergonomii od kilku lat stawiane są na pierwszym miejscu, jednak dostępne do tej pory projekty sit & stand nie były tak wygodne i funkcjonalne, jak "Stand Up". Wymagały podłączenia do elektryfikacji, zmiana wysokości blatu była czasochłonna, a projekty często nie wykorzystywały potencjału, jaki daje podniesienie blatu. Te wnioski doprowadziły nas do stworzenia podstawowej wersji "Stand Up" z opatentowaną przez nas manualną regulacją wysokości blatu, która osiągnęła duży sukces i cieszy się niesłabnącą popularnością. Dlaczego? Bo jest intuicyjna w obsłudze – bardzo łatwa, szybka i cicha. Wierzymy w funkcjonalność, co jest dominującą cechą "Stand Up". Takiego projektu jeszcze nie było. Uważamy, że przestrzeń biurowa jest gotowa na świeży design. Dlatego zdecydowaliśmy się zaprosić do współpracy przy nowej odsłonie biurka Tomasza Augustyniaka. Chcemy wciąż udoskonalać nasze rozwiązania, a wsparcie ze strony polskich projektantów jest dla nas nieocenione. To właśnie symbioza między innowacyjnym mechanizmem zastosowanym w "Stand Up" a unikalnym projektem Tomasza Augustyniaka została doceniona przez jury nagrody "Red Dot" - przekonuje Janusz Mikołajczyk, prezes zarządu Mikomax Smart Office.

"Stand Up" bazuje na opatentowanym manualnym systemie regulowania wysokości blatu, który umożliwia dynamiczną pracę w trybie sit & stand, z możliwością płynnego przechodzenia z jednej pozycji do drugiej bez przerywania realizowanych zadań. Dzięki temu wspomaga ergonomiczną i komfortową aktywność zawodową. Dodatkowo, częstsza zmiana pozycji zapobiega dolegliwościom związanym z wielogodzinnym bezruchem.

System nie tylko dba o zdrowie jego użytkowników, ale też umożliwia realizację szeregu aktywności, których tradycyjne biurko nie uwzględnia. Dzięki regulacji wysokości blatu daje możliwość zorganizowania nieformalnych stojących zebrań grup projektowych lub prezentacji bez przenoszenia pracy do sal konferencyjnych. Docenione przez "Red Dot Award" biurko to nowa odsłona projektu. "Stand Up" zyskał lekką i nowoczesną formę, korespondującą z aktualnymi trendami. Zastosowanie drewnianej ramy to odpowiedź na odformalizowanie przestrzeni biurowej, która coraz częściej przypomina wystrój domu: jest przytulna i komfortowa. Laur "Red Dot" to nie pierwsze wyróżnienie dla systemu "Stand Up". W 2016 roku był on nominowany do nagrody "Archiproducts Design Award" podczas targów "Orgatec" w Kolonii, a w 2017 do "Top Awards" w ramach 9. edycji "Arena Design" w Poznaniu.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ