Fot. Targi Frankfurt

Fot. Targi Frankfurt

  • Autor: Beata Michalik
  • 23 marz 2014 22:10 (aktualizacja: 24 marz 2014 07:03)

Bogactwo form i kolorów - inspiracje z targów "Ambiente"

Jak sprawić, by nasze otoczenie było piękne, pełne koloru, dobrze zaprojektowanych mebli i przedmiotów codziennego użytku? To da się zrobić. Inspiracji dostarczą targi "Ambiente", odbywające się co roku we Frankfurcie nad Menem.

Tematyka targów „Ambiente” związana jest niezmiennie z szeroko pojętym designem – zarówno we wnętrzach, jak i we wszystkich innych „przestrzeniach” życia codziennego.

Tegoroczna edycja - jak wynika z podsumowań organizatorów - była najbardziej udaną edycją ostatniej dekady. Liczba zwiedzających wzrosła o 3,5%, w targach uczestniczyło 144 tysiące kupujących z 161 krajów oraz 4724 wystawców z 89 krajów. Ponad połowa odwiedzających targi Ambiente 2014 pochodziła spoza Niemiec. W wiodącej dziesiątce gości znalazły się Włochy, Francja, Holandia, USA, Wielka Brytania, Szwajcaria, Hiszpania, Chiny, Turcja i Rosja.

"Ambiente" - to prezentacja trendów na bieżący rok. Jakie będą te, które zdominują rok 2014? Organizatorzy postawili na cztery wiodące style, ukryte pod nazwami: "Olśniewający charakter", "Subtelny duch", "Pogodna osobowość" i "Zadziwiający umysł".

Pierwszy z nich to szaleństwo kolorów, eksperymenty z formą i materiałem. Drugi - to estetyka delikatna i ekskluzywna, wnętrza pełne harmonii i dystansu. Trzeci - powrót do natury, zarówno w kolorystyce, jak i pod kątem kształtów i wykorzystania naturalnych materiałów. czwarty - to mocne kolory, surowe linie i efekt kontrastu. Będzie w czym wybierać!

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ