Chic Lounge - projekt Christophe Pillet dla Profim. Fot. Profim

Chic Lounge - projekt Christophe Pillet dla Profim. Fot. Profim

  • Autor: bm
  • 16 paź 2018 09:18 (aktualizacja: 17 paź 2018 11:01)

Christophe Pillet stworzył nową kolekcję dla Profim

Prostota, szlachetny minimalizm, zrównoważona elegancja – to główne wyznaczniki stylu prac Chrstophe’a Pilleta – jednego z najbardziej znanych francuskich projektantów. Stworzył on nową kolekcję dla polskiego producenta mebli.

Doskonała znajomość zmysłowości i subtelność uczyniły z niego jednego z nielicznych francuskich projektantów, którzy zdobyli światową sławę w projektowaniu hoteli, butików oraz kierowaniu projektami artystycznymi w USA, Wielkiej Brytanii i Japonii. Zdobył międzynarodowe uznanie za rozmiar i jakość swojej twórczości. Dla Profim zaprojektował premierowe kolekcje: Chic, Chic Air, Chic Lounge oraz stoliki uzupełniające linię Chic.

Chic Lounge to kolejny, trzeci po Chic i Chic Air, projekt Christophe’a Pillet dla Profim. Meble wyróżniają się minimalistycznym, szlachetnym designem. Dominują tu finezyjne formy, które idealnie komponują się z przestrzeniami w różnych stylach. Wykonane z niezwykłą starannością, dają możliwość połączenia skóry i tapicerki. Przykuwają spojrzenia lekką formą i cienkim przekrojem, gwarantując jednocześnie maksymalny komfort użytkowania.

Produkty Chic Lounge są wykonane z metalowego stelaża zalanego w piance poliuretanowej. Fotel ma dwie wersje oparcia - niskie i wysokie. Kolekcję uzupełniają elegancki podnóżek i poduszka. Chic Lounge to fotele, które można personalizować w zależności od potrzeb. Możemy wybierać między stelażem z metalowego pręta oraz 4-ramienną bazą. Są one dostępne w zróżnicowanych odsłonach kolorystycznych: czarnej, metalik, chromowanej, białej, szarej i grafitowej.

Kolekcja została stworzona z myślą o strefach relaksu, hotelowych lobby i przestrzeniach dla gości, dlatego fotele wyposażono w niezwykle wygodne siedziska. Zachęcają one do wypoczynku i nieformalnych spotkań przy kawie czy lampce wina. Na szczególną uwagę zasługuje fotel w wersji F, który umożliwia przyjemne, delikatne kołysanie.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ