Realizacja Malwina Kuzera

Realizacja Malwina Kuzera

  • Autor: bm
  • 03 paź 2017 09:47 (aktualizacja: 04 paź 2017 12:01)

Ciepłe drewno i biały połysk – czyli sztuka kompromisu we wnętrzu

Jak umiejętnie połączyć różne upodobania domowników w jednym wnętrzu? Jak sprawić, by całość – meble, oświetlenie, kolory, dodatki – była spójna i harmonijna, ale niekoniecznie jednolita? Zobacz, jak te zadania zrealizowała Malwina Kuzera, projektant mieszkania w Kielcach.

Wanna czy prysznic? Kuchnia zamknięta, a może otwarta przestrzeń z wyspą? Przytulny styl rustykalny albo nowoczesny minimalizm? Urządzanie mieszkania generuje mnóstwo pytań i może rodzić konflikty, gdy domownicy mają różne potrzeby i odmienne temperamenty estetyczne. Kielecka realizacja jest świetnym przykładem, że powierzenie tego trudnego zadania doświadczonemu architektowi jest bardzo rozsądnym posunięciem. Malwinie Kuzerze, autorce projektu, udało się połączyć gusta domowników, stworzyć atrakcyjną wizualnie i bardzo funkcjonalną przestrzeń. Partnerem realizacji jest sieć z wyposażeniem wnętrz Dekorian.

Pierwotnie mieszkanie składało się z dwóch małych łazienek, sypialni z garderobą, salonu z kuchnią oraz sąsiadującego z nimi pokoju. Malwina Kuzera zdecydowała się zlikwidować jedną z łazienek na rzecz zabudowy w hallu, w której umieszczono pralkę oraz suszarkę. Druga z nich została przebudowana tak, by pomieścić komfortową wannę oraz prysznic. Ściana dzieląca pokój i salon została zmodyfikowana, pojawiła się także nowa, dekoracyjna z wkomponowaną w nią telewizorem, której zadaniem jest oddzielenie strefy dziennej od korytarza.

Pan domu preferuje geometryczne kształty i bardziej surowy klimat, dlatego w apartamencie pojawiły się lampy wiszące o ażurowej konstrukcji, tapeta z trójkątów, kafelki o ciekawej teksturze czy ściana przy wejściu wyłożona betonem Metropolis (www.dekorian.pl) i rytmicznie poprzecinana fugą. Z kolei pani domu jest miłośniczką naturalnych materiałów i dodatków o ekologicznym charakterze. Specjalnie z myślą o niej wykorzystano ciepłe drewno. Pojawia się ono pod postacią wykończeń zabudów czy elementów konstrukcyjnych mebli.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ