Benjamin Hubert podczas prac nad szkicem instalacji z Dektonu. Fot. Cosentino

Benjamin Hubert podczas prac nad szkicem instalacji z Dektonu. Fot. Cosentino

  • Autor: mg
  • 12 lut 2019 21:22 (aktualizacja: 13 lut 2019 13:00)

Cosentino zaprezentuje spektakularną instalację w Mediolanie

Cosentino, hiszpański producent nowoczesnych powierzchni kwarcowych, zapowiada współpracę z brytyjskim projektantem Benjaminem Hubertem. Jej efektem będzie spektakularna instalacja, która zostanie zaprezentowana podczas Milan Design Week 2019.

Benjamin Hubert zaprojektuje instalację o nazwie „Raytrace”, która swoją premierę będzie miała podczas Milan Design Week 2019. Główną rolę odegra w niej Dekton - nowoczesna powierzchnia kwarcowa marki Cosentino, tym razem pokazana w skali architektonicznej.

Projekt Huberta będzie nawiązywał do technologicznych właściwości Dektonu. Instalacja podkreśli również naturalne pochodzenie minerałów wykorzystywanych do jego produkcji. „Raytrace” skonfrontuje wielki, trójkątny element o długości 24 metrów z hipnotyzującymi wzorami, przywołującymi na myśl załamanie światła przez wodę.

Dekton to prawdziwie innowacyjny produkt – jedna z najcieńszych kompaktowych powierzchni na rynku o niesamowitej wytrzymałości - mówi Benjamin Hubert. "Raytrace" pokaże, jak, dzięki grze światła, architektura ożywa i podkreśla zalety tego materiału, jego lekki wygląd, wszechstronność i możliwości zastosowania na monumentalną skalę.

Instalacja „Raytrace” będzie eksponowana w historycznych sklepieniach pod Mediolańskim Dworcem Centralnym w ramach trzeciej edycji Ventura Centrale. W przestrzeni tej zostaną zgromadzone instalacje uznanych na całym świecie marek i projektantów.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ