Czerwiec Projektowy 2019. Fot. Dobroteka

Czerwiec Projektowy 2019. Fot. Dobroteka

  • Autor: bm
  • 25 cze 2019 14:14 (aktualizacja: 27 cze 2019 08:05)

Czerwiec Projektowy 2019 dobiega końca

Wystawa mebli autorstwa młodych projektantów, konkursy dla młodzieży, rozstrzygnięcie I etapu konkursu „Wizja wypoczynku” i wiele innych wydarzeń związanych z designem – tegoroczny Czerwiec Projektowy w Dobrotece powoli dobiega końca.

4 czerwca w Dobrotece oficjalnie zainaugurowano Czerwiec Projektowy 2019.
W tym dniu ogłoszone zostały wyniki dwóch konkursów, współorganizowanych przez Dobrotekę. Pierwszym z nich był konkurs „Nakrycie głowy” dla młodzieży. Rozstrzygnięto również I etap konkursu „Wizja wypoczynku”, który organizowany jest przez Fundację Piotra Klera. Podczas inauguracji odbyły się także wernisaże wystaw prac konkursowych, a także finisaż wystawy prac studentów Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.

13 czerwca odbyła się kolejna edycja Nocy z designem, zorganizowanej przez galerię Domar we Wrocławiu. Motywem tegorocznej edycji był Projekt: Człowiek. Dobroteka zaprezentowała wystawę mebli powstałych podczas Dobrego Tygodnia Projektanta 2018. Obecnie w Dobrotece można oglądać wystawę „Zmieniamy się 18. PE-P” Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Na wystawie prezentowane są efekty pracy twórczej siedmiu studenckich zespołów w postaci dokumentacji konceptów projektowych oraz dwóch projektów mebli. Wystawa PE-P realizowana jest przez prof. Katarzynę Laskowską i as. Joannę Lisiecką z Pracowni Programów Edukacyjnych i Współpracy z Przemysłem Katedra Mebla Wydział Architektury i Wzornictwa UAP. Wystawa dostępna będzie w Dobrotece do września br.

Organizowany od 5 lat przez Dobrotekę Plener Rzeźbiarski „Najszlachetniejsza Forma Przetworzenia Drewna”, w tym roku zorganizowany jest w partnerstwie z Akademią Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Jak co roku, w ręce 6 artystów – rzeźbiarzy uczestniczących w Plenerze, trafiły potężne kłody drewna topoli. W ciągu kilkunastu dni kłody przeobrażały się w unikatowe rzeźbiarskie formy użytkowe. Na oczach publiczności powstawały unikatowe rękodzieła, wśród nich stoły, krzesła, leżaki, fotele czy regały. Efektem Pleneru będzie nowa kolekcja, która powiększy unikatowy w skali Polski zbiór rzeźbiarskich form użytkowych w Dobrodzieniu.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ