Taras w krakowskim apartamencie, zaprojektowanym przez pracownię Grid Studio Projektowe. Fot. Grid Studio Projektowe

Taras w krakowskim apartamencie, zaprojektowanym przez pracownię Grid Studio Projektowe. Fot. Grid Studio Projektowe

  • Autor: mg
  • 13 lip 2018 13:45 (aktualizacja: 16 lip 2018 09:33)

Dekorian Home wsparł realizację krakowskiego apartamentu

Sieć salonów z wyposażeniem wnętrz Dekorian Home była partnerem wykonawczym realizacji apartamentu w Krakowie. Jego wnętrze zaprojektowała pracownia Grid Studio Projektowe.

Prezentowane wnętrze jest jednym z pięciu apartamentów znajdujących się na dwóch najwyższych kondygnacjach budynku, z malowniczym widokiem na panoramę Starego Miasta.

Pierwszym z elementów, które zwracają uwagę w apartamencie, jest kolorystyka jednej ze ścian w salonie. Zastosowana tu ciemnooliwkowa zieleń wprowadza do wnętrza spokój, dodając przestrzeni elegancji. Elementy sztukaterii sprawiają, że ściana przestaje być płaska i staje się atrakcyjnym tłem do prezentacji galerii obrazów i geometrycznych luster w złotych ramach. Pas ściany między kuchennymi szafkami udekorowano czarną, orientalną mozaiką, nawiązującą kolorem do blatu. Na podłodze króluje klasyczny dębowy parkiet, ułożony we francuską jodełkę. 

Oprócz kuchennej zabudowy utrzymanej w bieli i ciepłym drewnie, z gustownymi złotymi detalami, w salonie nie ma zbyt wielu sprzętów. Znalazło się tu miejsce na owalny stół na kilka osób i krzesła, nawiązujące do tradycyjnych modeli z oparciem z drewnianych szczebelków. Na tle zielonej ściany stanęła wygodna sofa w klasyczną pepitkę. Oświetlenie inspirowane wzornictwem z okresu Art Deco oraz dodatki w złotym wykończeniu tworzą piękną, wyważoną stylizację.

W przylegającej do salonu sypialni na jednej ze ścian położono na ścianach wzorzystą tapetę, również nawiązującą deseniem do art decowskich stylizacji. Zarówno z salonu, jak i z sypialni można wyjść na duży taras, z którego rozciągają się przepiękne widoki na miasto.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ