Aż 57 proc. gości hotelowych zainspirowało się rozwiązaniami zastosowanymi w hotelach i przeniosło je do własnego domu. Fot. HRS/Hotelowy Design

Aż 57 proc. gości hotelowych zainspirowało się rozwiązaniami zastosowanymi w hotelach i przeniosło je do własnego domu. Fot. HRS/Hotelowy Design

  • Autor: mg
  • 05 lip 2018 12:42 (aktualizacja: 09 lip 2018 14:27)

Design hotelowy ma wpływ na aranżację wnętrz domowych - wyniki raportu

Aż 57 proc. gości hotelowych zainspirowało się rozwiązaniami zastosowanymi w hotelach i przeniosło je do własnego domu - wynika z raportu "Hotelowy Design".

Ponad połowa ankietowanych biorących udział w raporcie HRS zainspirowała się kiedyś hotelowymi wnętrzami. Najczęściej respondenci decydowali się wzbogacić swój dom o oświetlenie, meble, zdobienia ścian czy dekoracje, które widzieli w hotelach. Na elementach dekoracyjnych jednak nie poprzestali. Goście hotelowi często zapożyczają również rozwiązania zwiększające funkcjonalność przestrzeni.

29 proc. ankietowanych stwierdziło, że ważnym elementem designerskiego hotelu jest wyposażenie w nietypowe meble. Przy tym aż 73 proc. hotelarzy uważa, że hotele designerskie powinny podążać za trendami wnętrzarskimi.

Design to projekt. To nie tylko układ ścian i mebli, ale także zamysł wszystkich elementów wyposażenia. Każdy sprzęt - lampa, krzesło czy stolik kawowy - został przez kogoś zaprojektowany. A punktem wyjścia do zaprojektowania przedmiotu jest jego funkcja - mówią Gabriela Gajek-Zakolska i Dorota Kwiecień, projektantki wnętrz w grupie HCG.

Gdzie hotelarze kupują wyposażenie wnętrz do swoich hoteli? Aż 60 proc. ankietowanych przyznało, że elementy wyposażenia kupuje w sklepach sieciowych, a tylko 12 proc. robi zakupy na pchlich targach.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ