Paola Navone. Fot. Mat. prasowe Studio Forma 96

Paola Navone. Fot. Mat. prasowe Studio Forma 96

  • Autor: bm
  • 12 gru 2018 13:32 (aktualizacja: 17 gru 2018 13:26)

Design jest kobietą. Zobacz wyjątkowe meble włoskiej projektantki!

Projektuje dosłownie wszystko - nie tylko meble ale też ceramikę, biżuterię, lampy czy tkaniny. To właśnie jej zawdzięczamy modny obecnie styl shabby chic. Zobacz projekty Paoli Navone – włoskiej projektantki, krytyka designu, kuratora wystaw.

Jedna z czołowych postaci włoskiego designu – Paola Navone – projektuje nie tylko meble ale też ceramikę, biżuterię, lampy czy tkaniny. To właśnie jej zawdzięczamy modny obecnie styl shabby chic, którego cechą charakterystyczną jest to, że meble i dodatki muszą nosić ślady użytkowania. Choć na co dzień mieszka w Mediolanie, jej pasją są podróże, dlatego nie bez powodu mówi się, że design, który kreuje… nie zna granic. Z każdego wyjazdu czerpie inspiracje, a następnie wykorzystuje je w swoich projektach. W jej pracach odnaleźć można wpływy kultur z całego świata, a w szczególności dziedzictwo orientu. Paola Navone łączy pozornie niepasujące do siebie materiały i kolory, które tworzą ekstrawagancką, spójną całość.

Paola Navone, na początku lat 80. XX wieku pod wpływem czołowych włoskich projektantów Alessandro Mendiniego, Ettore Sottsassa założyła grupę projektową pod nazwą Studio Alchimia. Kojarzona jest też z G. Cappeliniim, z którym to pod koniec lat 80. XX w. otworzyła filię Mondo firmy Cappelini, zajmującą się produkcją mebli i dodatków inspirowanych nurtami etnicznymi. Na swoim koncie ma także projekty dla takich marek jak: Armani Casa, Knoll International, Alessi, Driade, Molteni, Natuzzi, Swarovski. Obecnie związana jest z marką Gervasoni, gdzie od 1998 roku pełni stanowisko dyrektor artystycznej.

Źródło: Mat. prasowe Studio Forma 96

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ