Gabinet Ewy Sawickiej. Projekt Pracownia Madama

Gabinet Ewy Sawickiej. Projekt Pracownia Madama

  • Autor: bm
  • 17 maj 2019 10:22 (aktualizacja: 21 maj 2019 10:39)

Designerskie krzesła, drewno i beton w... gabinecie stomatologicznym

Meble wykonane na zamówienie, wygodne fotele i krzesła, odpowiednio dobrane oświetlenie i dobrze zaprojektowana przestrzeń – to elementy, które współtworzą wnętrza nowoczesnych gabinetów stomatologicznych zaprojektowanych przez pracownię Madama.

Odpowiednio przemyślany, przyjazny wystrój gabinetu, który jest w stanie oswoić pacjentów ze stresem i stać się wizytówką lekarza równie ważną, jak zdobyte dyplomy. Dlatego coraz więcej właścicieli gabinetów stomatologicznych stawia na design. Urządzenie wnętrz przekazują w ręce architektów i dekoratorów, którzy doskonale wiedzą, jakie kolory, dodatki i oświetlenie pozytywnie wpłyną na samopoczucie osób korzystających z ich usług. Jedną z pracowni, która z powodzeniem zajmuje się projektowaniem i aranżacją tego rodzaju wnętrz jest Madama.

Przyjazna przestrzeń

Jednym z ostatnich projektów pracowni jest warszawski gabinet stomatologiczny Julity i Krzysztofa Lisów. Projektanci podjęli się tu nie lada wyzwania – trzeba było połączyć trzy lokale usługowe i w ich miejsce stworzyć 200-metrową przestronną, funkcjonalną przestrzeń, gdzie zmieszczą się trzy gabinety, pomieszczenie, w którym wykonywane są zdjęcia RTG oraz zaplecze dla personelu. Inwestorom zależało na tym, by w równym stopniu postawić na design całej placówki, jak i jej funkcjonalność. Architekci Madamy skupili się przede wszystkim na przełamaniu minimalizmu i sterylności, z którymi od zawsze kojarzą się gabinety medyczne. W projekcie znalazło się miejsce na ocieplające przestrzeń elementy wykończenia z drewna oraz wnoszącą spokój zieleń. Zastosowane we wnękach ściennych mchy i porosty nawiązują do klimatu lasu i przyjemnej miękkości leśnego runa.

Wszystkie meble zostały wykonane na zamówienie. Z szerokiej oferty mebli do siedzenia w recepcji wybrano krzesła-fotele marki Profim. Efektowne oświetlenie marki Chors można dostosowywać do pory dnia lub oczekiwań pacjentów.

Chłód betonu, ciepło drewna

Wciąż chętnie wykorzystywany w wystroju beton nie musi wyglądać zimno i nieprzyjaźnie. Architekci z pracowni Madama przekonali o tym Ewę Sawicką, właścicielkę gabinetu stomatologicznego na warszawskiej Woli. Powierzchnia 80 m² została zaaranżowana nowocześnie, prosto i funkcjonalnie. Elegancka strefa recepcji i poczekalni odbiega od typowych rozwiązań stosowanych w tego rodzaju wnętrzach. Umiejętnie połączono tu chłód betonu z naturalnie ciepłym drewnem, dzięki czemu minimalistyczna surowość zeszła na drugi plan. W kompozycję świetnie wpisują się krzesła marki Iker oraz dekoracyjne oświetlenie – kuliste lampy wyglądające jak wielkie dmuchawce, które odbijają się w tafli lustra przykrywającego ścianę. Z przyrodą pacjenci zetkną się także w samym gabinecie stomatologicznym, którego całą ścianę udekorowano przyjemną dla oka i zmysłów fototapetą z nadmorską panoramą.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ