Projekt: Aleksandra Kurowska

Projekt: Aleksandra Kurowska

  • Autor: bm
  • 01 gru 2017 12:14 (aktualizacja: 07 gru 2017 15:00)

Designerskie meble, kolory i sztuka w wyjątkowym wnętrzu

Subtelne w formie hokery, musztardowy fotel uszak w gabinecie i pufy w sypialni, głęboko granatowe fotele w salonie - eksperymentując z kolorami i bryłami projektantka Agnieszka Kurowska wykreowała w apartamencie na warszawskim Mokotowie plastyczną kompozycję przestrzenną.

130-metrowe mieszkanie znajduje się w wysokiej klasy apartamentowcu na warszawskim Mokotowie. Bardzo dynamiczny tryb życia inwestora, jego kosmopolityczne doświadczenia i wszechstronne zainteresowania musiały znaleźć odzwierciedlenie w koncepcji architektki. Skłoniły ją do zaproponowania odważnej estetyki i rozkładu funkcjonalnego adekwatnego do niestandardowych potrzeb klienta. Inwestor zgodził się na eksperyment z minimalistycznym, nowoczesnym wzornictwem. Przestrzeń apartamentu została podzielona na strefę prywatną i dzienną.

Przestronny salon z jadalnią oddzielono od oszczędnej strefy kulinarnej efektownym, półokrągłym barem, który stanowi centrum życia towarzyskiego apartamentu. Niezwykle ważnym pomieszczeniem stała się także komfortowa sypialnia z garderobą i domowe biuro. Aleksandra Kurowska zaczerpnęła paletę kolorystyczną wnętrza z ekspresyjnych obrazów autorstwa Agaty Mikulskiej-Sienkiewicz. Wyjęte z nich żółcienie, turkusy, zielenie i fuksje „rozlały” się w postaci barwnych akcentów na każde z pomieszczeń. Spokojne, stonowane tło stworzone na bazie bieli, szarości, czerni, drewna rozświetlają i urozmaicają kolorowe akcenty: tekstylia (poduszki, dywany) oraz tapicerka mebli – subtelne w formie hokery marki, musztardowy fotel uszak w gabinecie i pufy w sypialni, głęboko granatowe fotele w salonie, a także patchworkowy dywan. 

Wyraziste, rzeźbiarskie formy lamp (na przykład efektownego żyrandola - „pająka” Moooi w salonie) dopełniają linie mebli. Wśród tych ostatnich zachwyca ażurowa komoda Honey Tonin Casa w jadalni powtarzająca dekoracyjny motyw ścienny. Jako obywatel świata właściciel apartamentu zyskał dzięki projektantce spójny i ciekawy przegląd współczesnego wzornictwa. Obok perełek międzynarodowych marek - Artemide (kinkiet w salonie), Flos (lampa nad stołem), Scantling (lampa stojąca i biurkowa w gabinecie), Nap (łóżko w sypialni), Huelsta (szafka pod TV) w mieszkaniu znalazły się także produkty rodzimego pochodzenia. Polski design reprezentuje stół Xylo zaprojektowany przez Tomka Rygalika i nawiązujące do stylu Mid-Century Modern szafki, komoda i biurko z pracowni Minko. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ