Kultowy fotel Strandmon firmy IKEA. Fot. IKEA

Kultowy fotel Strandmon firmy IKEA. Fot. IKEA

  • Autor: mg
  • 05 wrz 2018 12:08 (aktualizacja: 06 wrz 2018 12:00)

Do sklepów trafią meble z limitowanej kolekcji

Z okazji 75-lecia IKEA przygotowała specjalną kolekcję, na którą złożą się najbardziej znane meble tej marki. Pojawią się one w asortymencie w trzech etapach: w sierpniu, październiku oraz grudniu.

Pierwsza odsłona jubileuszowej kolekcji "Gratulera", zawierająca ikony z lat 1950-1960, oznacza powrót do klasyki - projekty z tego okresu wyróżniają się nieco formalnym charakterem, klasycznymi liniami i wykorzystaniem ciemniejszego drewna. Wśród nich znajdą się m.in. stolik "Lövbacken" (poprzednio znany pod nazwą "Lövet") z blatem nawiązującym kształtem do liścia i trzema nogami o metalowych okuciach. Do pokoju dziennego powrócą fotele "Ekenäset" oraz "Ganget" z ręcznie wykonanym, okrągłym siedziskiem. Nie zabraknie też fotela "Strandmon", który otrzyma tapicerkę w nowych kolorach.

Kolejna edycja serii "Gratulera" oznacza powrót do lat 70. i 80. W tym zestawie znajdą się choćby sofa "Klippan", która zyska z tej okazji nowe pokrycia w kolorach jasnożółtym, ogniście czerwonym i niebieskim w odcieniu kobaltu, a także fotel "Råane", którego siatkowa konstrukcja zaprojektowana została pod kątem efektywnego wykorzystania zasobów.

Ukoronowaniem jubileuszowej serii będą produkty ukazujące minimalizm lat 90. To prostota i łączenie surowego, jasnego drewna ze skandynawskich lasów z graficznymi wzorami. Zwolennikom naturalnego charakteru mebli spodobają się rzeźbiarskie projekty Thomasa Sandella. Oryginalna ławka ze schowkiem z kolekcji "PS 1995" to połączenie eleganckiej formy z funkcjonalnością. Grudniowa premiera przyniesie ze sobą także m.in. kultowe krzesło "Bjurån" w wersji czerwonej czy fotel "Albacken" z rattanu.

Wybrane ikony stylu z lat 1950-1960, 1970-1980 i 1990-2000 będą pojawiać się w asortymencie w trzech różnych odsłonach i trzech momentach roku, z dwumiesięcznym odstępem: w sierpniu, październiku oraz grudniu bieżącego roku. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ