Architekci z Forbis Group specjalnie dla marki Folkstar zaprojektowali wnętrze sklepu. Fot. Forbis Group

Architekci z Forbis Group specjalnie dla marki Folkstar zaprojektowali wnętrze sklepu. Fot. Forbis Group

  • Autor: mg
  • 24 sie 2017 13:16 (aktualizacja: 25 sie 2017 08:53)

Do sklepu marki Folkstar zostały specjalnie zaprojektowane meble

Firma Forbis Group zaprojektowała lokale dla marki Folkstar. Bardzo ważną rolę w aranżacji odgrywają meble wykonane z jasnej sklejki. Powstały one na specjalne zamówienie i mają tworzyć tło dla oferty sklepu prezentującego sztukę ludową. Wykorzystanie lekkich, mobilnych mebli ułatwia też sezonową wymianę asortymentu.

Czytaj też: Na rynku pojawiła się nowa marka meblarska

Architekci z Forbis Group specjalnie dla marki Folkstar zaprojektowali wnętrze sklepu, w którym prezentowana jest sztuka ludowa. Udało się to osiągnąć przede wszystkim dzięki wykorzystaniu w aranżacji dużej ilości bieli oraz prostych, lekkich mebli wykonanych z jasnej sklejki, ozdobionych jedynie delikatną, drewnianą „koroną”. Dla projektantów ważne było ostrożne operowanie formami i kolorami, tak, aby nie zdominowały asortymentu. Wszystkie elementy musiały być proste i tworzyć harmonijną całość. Wykorzystanie lekkich, mobilnych mebli posiada jeszcze jedną ważną zaletę. Kluczowe w projekcie dla Folkstar było funkcjonalne rozwiązanie sezonowości asortymentu. Wnętrze przystosowane jest do tego, aby z łatwością umożliwić zarówno podział na strefy produktowe, jak i na ich łatwą zmianę, w zależności od potrzeb. 

Kolejnym wyzwaniem projektowym był rozmiar oferowanych przez Folkstar produktów. Ogromną rolę w całej ekspozycji odgrywają przedmioty niewielkich rozmiarów. Ekspozycja małych ozdób wymaga specjalnych rozwiązań. Na potrzeby aranżacji dla Folkstar zaprojektowane zostały specjalne meble, które w wyjątkowy sposób podkreśliły urok barwnych drobiazgów. W salonie znalazły się specjalne kasetki z mobilnymi podziałkami, które umożliwiają dostosowanie wielkości przegródek do asortymentu. To sprawia, że nawet najmniejszy przedmiot przyciąga wzrok i zachęca do kupna - mówi Małgorzata Tomaszewska, projektantka współpracująca z Forbis Group.

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ