Komoda Umami marki Phormy. Fot. Good Inside

Komoda Umami marki Phormy. Fot. Good Inside

  • Autor: bm
  • 14 sie 2019 13:22 (aktualizacja: 23 sie 2019 13:53)

Drewniane meble - z czego wynika ich popularność?

Proste wzornictwo podkreśla urok naturalnego drewna, a jego ciepła kolorystyka łagodzi pozorną surowość form. Lubimy drewniane meble za efekty, jakie można dzięki nim osiągnąć we wnętrzu, a także za ich właściwości użytkowe.

Co sprawia, że drewno w domach jest tak popularne i zawsze doskonale się prezentuje się? Jego zalety można wymieniać bez końca, a świadomość uniwersalności zastosowania go w przestrzeni jest powszechna. Najważniejszy jest jednak fakt, że każdy lubi, gdy w domu panuje przytulna i ciepła atmosfera. Dzięki wykorzystaniu drewnianych motywów można osiągnąć właśnie taki efekt, nawet jeśli wnętrze naszego mieszkania jest urządzone nowocześnie. Jasne lub ciemne, fornirowane lub rustykalne - drewno świetnie prezentuje się nie tylko w tradycyjnych aranżacjach przestrzeni. Sprawnie współgra z nowoczesnym wzornictwem i jest chętnie wykorzystywane w realizowaniu designerskich projektów. Nieraz widzimy stylowe surowe stoliki lub siedziska z pieńków i z palet jako świetne dopełnienie industrialnych i loftowych przestrzeni. Istnieją marki, które skupiają się tylko na tworzeniu mebli z tego naturalnego surowca.

Drewno jest materiałem wyjątkowym, ponieważ nie spotkamy dwóch takich samych jego kawałków. Układ słojów, faktura, kształt – każda cecha drewna jest niepowtarzalna i stanowi oryginalny element. Docenili to projektanci marek takich jak Phormy, Talukko, TheRaw, Hennil, Do_M, Custom Shop, Dyle, Kaspa, Nowy model. Wszyscy biorą udział w kampanii #WybieramPolskiDesign, w ramach której przedstawiamy kilka mebli i dodatków świetnie pasujących do każdego rodzaju wnętrz. Wszystkie marki dostępne są w showroomie Good Inside.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ