viva_design_bursztynowy_apartament_foto_11.jpg

viva_design_bursztynowy_apartament_foto_11.jpg

  • Autor: bm
  • 16 sie 2017 09:19 (aktualizacja: 17 sie 2017 11:57)

Drewno, fornir i mosiądz w nowej realizacji Viva Design

Jest tutaj duży, klasyczny, drewniany stół i solidna, skórzana sofa, ale tę pozornie ciężką, choć nowoczesną całość udało się projektantom przełamać detalami, które wprowadzają do wnętrza przytulność i ciepło. Podstawą są tu naturalne materiały, którymi wykończono meble i inne elementy zastosowane w apartamencie.

Mieszkanie zostało zaprojektowane przez pracownię Viva Design i jest połączeniem minimalizmu i prostoty z klasycznymi formami i naturalnymi materiałami. W prostej, białej zabudowie kuchennej wykonanej przez stolarza pojawiły się szafki z dekoracyjnym fornirem zdobionym chromowanymi listwami. Z kolei w hallu obok ciekawej szafy z ławeczką, na której można przysiąść, zakładając buty, na tle tapety w charakterystyczny wzór, ustawiono konsolę na błyszczącej, geometrycznej konstrukcji. W sypialni zastosowano podobne kontrasty. Kultowe lampy Artemide z rodziny Tolomeo , elegancką i spokojną tapetę w pasy marki Omexco zestawiono z efektownym żyrandolem, stolikami nocnymi o charakterystycznych nowojorskich kształtach oraz tkaninami imitującymi futro. 

Architekci połączyli materiały o różnych temperaturach i fakturach, tak by uniknąć niepożądanego wrażenia chłodu i sterylności. Wszechobecne w mieszkaniu: kamień (pod postacią płytek podłogowych, granitu na blatach kuchennych), beton architektoniczny użyty jako dekoracja w gościnnej sypialni, skórzana tapicerka sofy BoConcept w salonie zostały zmiękczone egzotycznym olejowanym drewnem denya, a także puszystą wykładziną. Partnerem realizacji rzeszowskiej pracowni jest sieć z wyposażeniem wnętrz Dekorian.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ