Kolekcja Harmony. Fot. Szynaka Meble

Kolekcja Harmony. Fot. Szynaka Meble

  • Autor: bm
  • 01 lis 2017 23:51 (aktualizacja: 03 lis 2017 09:54)

Drewno i szarość - uniwersalne połączenie kolorów w meblach

Kolorystyczne duety to jeden z wiodących trendów na rynku mebli. Producenci najchętniej łączą w swoich kolekcjach dekory w kolorach uni z tymi, które odwzorowują naturalne drewno, a także z litym drewnem lub fornirem. Jednym z najpopularniejszych wśród klientów połączeń jest kolor drewna z szarością.

Dlaczego klienci lubią szaro-drewniane duety? Między innymi dlatego, że jest to rozwiązanie łączące klasykę z najnowszymi trendami. Odcienie drewna, zwłaszcza tego najbardziej tradycyjnego - dębowego - zawsze kojarzą się z klasyczną elegancją, ponadczasowością i solidnością. Szarość z kolei - to zdecydowany hit w aranżacji wnętrz, który króluje już od kilku sezonów. Pojawia się na ścianach, w dodatkach i domowych tkaninach, na frontach mebli lub w ich niewielkich elementach. Dobrze wygląda zarówno w kuchni, jak i salonie czy jadalni. Pasuje do każdego stylu wnętrza i można go łączyć z wieloma innymi kolorami.

Producenci wykorzystują to połączenie kolorystyczne na różne sposoby. Na przykład w kolekcji Harmony firmy Szynaka-Meble szarość pojawia się we wnętrzach półek, a także we fragmentach brył dołączonych do elementów drewnianych. W sypialni Recover, dostępnej w sieci Agata mamy szare elementy tapicerowane łóżka i spore fragmenty frontów szafy. W przypadku sofy Havana szarość jest dominującym kolorem, do którego dodano nóżki z jasnego drewna.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ