Fot. 366 Concept

Fot. 366 Concept

  • Autor: bm
  • 22 sie 2017 15:34 (aktualizacja: 23 sie 2017 12:06)

Drewno we wnętrzu - ponadczasowe projekty mebli i dekoracji

W drewnie – zdaniem projektantów mebli i wnętrz – jest ogromny potencjał, zarówno pod względem estetycznym, jak i użytkowym. Na wykorzystaniu tego materiału opiera się historia wielu firm, które na przykładzie swoich produktów pokazują, że drewniane meble nie wychodzą z mody, wręcz przeciwnie.

Można powiedzieć, że rok 2017 to wielki powrót natury do wnętrz. Przekonaliśmy się o tym już kilka sezonów temu, kiedy zaczął być modny styl skandynawski. Wtedy projektanci i producenci postawili na minimalizm, prostotę. Dziś dochodzą do tego naturalne materiały. Drewno daje poczucie bliskości z naturą, poza tym ociepla wnętrze. Daje poczucie przytulnego i klimatycznego wnętrza. Z drewna można zrobić praktycznie wszystko – meble, czy oświetlenie to nie jest problem. Potwierdzeniem tego są polskie projekty dostępne w showroomach Euforma.

Przygoda z drewnem dla marki Fameg zaczęła się już w XIX wieku, kiedy to Bracia Thonet wyprodukowali pierwsze krzesło. Do dziś projektanci marki w swoich produktach wykorzystują jako główny materiał drewno. Co więcej nieprzerwanie trwa produkcja kultowych już krzeseł A-14 czy A-18 będących wizytówką Famegu. Podobnie 366 Concept bazując na oryginalnych rysunkach Józefa Chierowskiego do produkcji modelu 366, wykorzystuje tylko wysokogatunkowe drewno.

Projektanci w drewnie widzą ogromny potencjał. Potwierdzeniem tego mogą być projekty Nowymodel.org, która wdraża do produkcji projekty nowoczesnych mebli oraz innych artykułów wyposażenia domu i ogrodu m.in. z drewna. Kolejnym przykładem może być młoda marka Woody Woody. Oferowane przez nią lampy, meble i drobne akcesoria domowe, łączą w sobie inspirację ukochaną Skandynawią, minimalizm i uwielbienie naturalnego drewna. Warto również zwrócić uwagę na Swallow’s Tail Furniture. W swojej ofercie mają dwa rodzaje mebli, część z litego drewna dębowego i orzechowego, druga część ze sklejki okleinowanej. I to te z drewna cieszą się sporym zainteresowaniem.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ