Corino. Fot. Mebin

Corino. Fot. Mebin

  • Autor: bm
  • 22 lis 2016 10:15 (aktualizacja: 23 lis 2016 11:44)

Drobny detal decyduje o uroku mebla

W przypadku mebli o sukcesie konkretnej kolekcji może decydować wiele czynników. Na pewno liczy się ogólne wrażenie, funkcjonalność, dobrej jakości materiały, zgodność z trendami. Czasem jednak najważniejsze okazuje się staranne wykończenie i dbałość o szczegóły, widoczne tylko z bliska.

Detal często przesądza o całości, jest potwierdzeniem mistrzowskiego kunsztu i kropką nad „i” decydującą o tym, że klient wybierze właśnie ten a nie inny mebel. Przyjrzyjmy się kilku współczesnym kolekcjom mebli do salonu. Wszystkie wykonane z udziałem litego drewna i naturalnych oklein, dobrze zaprojektowane, zgodnie z zasadami ergonomii, o charakterystycznych liniach wzorniczych. 

Kolekcje "Wiktoria" i "Opium" (Mebin) to przykład klasyki, w której uwagę przyciągają między innymi finezyjnie wyprofilowane nóżki, zaokrąglone elementy, zdobienia i frezy we frontach, a także uchwyty i elementy oświetlenia. W przypadku barku "Elegante" z kolei ozdobą są delikatne refleksy oświetlenia LED zza przyciemnionego szkła i egzotyczna uroda okleiny palisander Rio zestawiona z czarnymi wstawkami.  W bryłach z kolekcji "Maganda" czy "Verano" zwracamy uwagę między innymi na połączenia materiałowe (np. ze szkłem lacobel czy wstawkami z tkaniny obiciowej czy skóry ekologicznej). Wstawka z tkaniny przykuwa też uwagę w wezgłowiu łóżka firmy Taranko.

W wykończeniu mebli warto zwracać uwagę na takie szczegóły, jak łagodne zakończenia frontów i drzwiczek, nóżki, uchwyty i inne akcesoria, które służą nie tylko komfortowi użytkownika, oświetlenie, które wydobywa gładkość i połysk powierzchni meblowych, frezowania (np. w załączonych produktach firmy Meble Matkowski), naturalne rysy i sęki (Onetree, Klose).

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ