Drzwi przesuwne z systemem jezdnym firmy GTV. Fot. GTV

Drzwi przesuwne z systemem jezdnym firmy GTV. Fot. GTV

  • Autor: mg
  • 30 maj 2017 10:47 (aktualizacja: 30 maj 2017 11:30)

Drzwi przesuwne i systemy jezdne - możliwości aranżacyjne

Większość osób traktuje drzwi przesuwne jako sposób na zastąpienie tradycyjnie otwieranych drzwi, zwłaszcza jeśli do dyspozycji mają naprawdę niewielką przestrzeń. Jednak możliwości zastosowania drzwi przesuwnych jest zdecydowanie więcej.

Nietypowe przestrzenie

Systemy przesuwne są doskonałym sposobem na użytkowe, efektywne i estetyczne zagospodarowanie nietypowej przestrzeni – wnęk, pomieszczeń ze skosami, poddasza, miejsca pod schodami – i przekształcenia ich w garderobę lub praktyczny schowek. Coraz częściej wykorzystuje się je także jako zamknięcie mebla: szaf, biblioteczek czy regałów lub jego części, np. półki z telewizorem czy domowego kącika do pracy. Również w sytuacji, w której zdecydowaliśmy się na przestronną szafę, systemy przesuwne sprawdzą się lepiej – ilość i wielkość skrzydeł możemy dowolnie dobierać, by łatwo i wygodnie dostać się do zawartości garderoby.

Dzielenie pomieszczeń

W biurach drzwi przesuwne to sposób na zamknięcie poszczególnych przestrzeni - aneksów socjalnych czy schowków, ale równie często stosuje się je do rearanżacji wnętrz, np. zamiany pokoju konferencyjnego na dwa oddzielne pomieszczenia do pracy. Podobny zabieg można również zastosować w mieszkaniu, wydzielając z dużego salonu domowe biuro czy sypialnię. Wszędzie tam, gdzie zależy nam na szybkim i estetycznym podziale pomieszczeń lub wyraźnym wydzieleniu ich poszczególnych funkcji, drzwi przesuwne okażą się rozwiązaniem idealnym. W ten sposób optymalnie wykorzystujemy dostępną przestrzeń użytkową, maksymalnie zwiększając przy tym jej funkcjonalność. 

Aranżacyjna spójność czy kontrapunkt?

Wybór drzwi przesuwnych to również możliwość wykonania szerszych i większych przejść pomiędzy poszczególnymi pomieszczeniami, co poprawia komfort ich użytkowania, nie zaburzając proporcji wnętrza. Pięknie wykonane i ozdobione drzwi same w sobie mogą być ozdobą pomieszczenia i oryginalnym akcentem we wnętrzu, stanowić ciekawy kontrapunkt dla koloru i faktury ścian - lub przeciwnie – utrzymane w jednej stylistyce drzwi przejściowe i meblowe tworzą ciekawą, spójną i harmonijną aranżację wnętrza.

Swoboda aranżacji

Drzwi przesuwne to również swoboda aranżacyjna. Jako wypełnienie skrzydła można zastosować szkło, lustra, witraże, grafiki, lekkie bądź pełne płyty meblowe – w zależności od tego, jaki efekt aranżacyjny chcemy osiągnąć. Szeroki wybór materiałów pozwoli dopasować drzwi do każdego wystroju, a dodatkowo różne materiały można łączyć w ramach jednego skrzydła lub mebla. 

Jednak, poza estetycznym frontem, równie ważne jest zastosowanie profesjonalnych systemów jezdnych, zapewniających ciche i bezawaryjne użytkowanie drzwi przesuwnych. Wybierając funkcjonalne systemy jezdne, warto pamiętać o tym, że jedynie zastosowanie kompletnych systemów pochodzących od tego samego producenta zapewnia gwarancję ich cichej i komfortowej pracy. Parametr, na który należy zwrócić uwagę, to ilość cykli otwarć/zamknięć – dzięki zastosowaniu unikatowego materiału, z jakiego wykonane są kółka w naszych systemach – wytrzymują one minimum 50 tysięcy cykli. Równie istotna jest cicha praca systemu, którą zapewniają łożyskowane kółka, starannie dobrane aluminium i innowacyjne rozwiązania konstrukcyjne – zapewnia Joanna Repko, ekspert firmy GTV.

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ