Drzwi S1200 marki Raumplus. Fot. Piotr Lipecki

Drzwi S1200 marki Raumplus. Fot. Piotr Lipecki

  • Autor: mg
  • 18 kwi 2018 10:47 (aktualizacja: 18 kwi 2018 13:13)

Drzwi przesuwne w minimalistycznym apartamencie w Krakowie - realizacja

Krakowski apartament został zaaranżowany w stylu minimalistycznym, w którym nie ma miejsca na przesadne ornamenty i zdobienia. Dlatego architekci ze studia Minimoo zdecydowali się na proste systemy przesuwne.

Od samych drzwi osobę wchodzącą do środka wita duża, jasna przestrzeń. Zastosowanie drewnianej podłogi oraz dodatków z tego materiału spowodowało, że wnętrze stało się bardzo przytulne. Konsekwentna minimalistyczna stylistyka i chęć zachowania wrażenia otwartej przestrzeni zadecydowały o zamontowaniu w dwóch miejscach apartamentu drzwi przesuwnych. Projektanci wybrali model "Raumplus S1200", którego czarna, aluminiowa rama jest prosta i bardzo delikatna. W drzwiach wewnętrznych zastosowano górny układ jezdny oraz hartowane szkło transparentne, co nadaje wnętrzu jeszcze większego wrażenia przestronności. Z kolei w sypialni drzwi przesuwne zastosowano jako zamknięcie obszernej szafy. Grafitowy kolor szkła pasuje do stonowanej kolorystyki całego apartamentu, dodatkowo lekko przezroczysta powierzchnia nie przytłacza niewielkiego wnętrza sypialni.

Okna zrealizowanego w centrum Krakowa apartamentu wychodzą na Wisłę. Przestronność uzyskana została dzięki usunięciu ścian działowych. Nowoczesną estetykę podkreślają wysmakowane detale, a przytulność wprowadzają drewniane elementy i liczne pamiątki z podróży przywiezione przez właścicielkę. Obok mebli wykonanych na zamówienie, zdecydowaliśmy się na systemy Raumplus, ze względu na ich funkcjonalność i prostą stylistykę pasującą do naszej koncepcji – mówi Marta Pala - Szczerbak, architekt ze studia Minimoo.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ