Sypialnia to doskonałe miejsce na garderobę. Duża zabudowa pozwoli przechowywać codzienne ubrania, jak i rzeczy sezonowe. Fot. Raumplus

Sypialnia to doskonałe miejsce na garderobę. Duża zabudowa pozwoli przechowywać codzienne ubrania, jak i rzeczy sezonowe. Fot. Raumplus

  • Autor: bm
  • 23 marz 2017 10:30 (aktualizacja: 24 marz 2017 09:08)

Drzwi przesuwne w sypialni - najciekawsze rozwiązania

Zastosowanie systemów drzwi przesuwnych w sypialni pozwoli na lepsze zagospodarowanie miejsca w pomieszczeniu, które zazwyczaj nie jest zbyt przestronne. Zwiększy też funkcjonalność garderoby, gdyż ułatwi dostęp do przechowywanych w niej przedmiotów.

Producenci systemów przesuwnych mają w swoich ofertach coraz więcej rozwiązań, które pozwalają na realizowanie nawet najbardziej śmiałych koncepcji wnętrzarskich. Szafa lub wnęka zabudowana w taki sposób jest bowiem nie tylko funkcjonalna i komfortowa w użytkowaniu, ale może dać również ciekawy efekt estetyczny. Np. rozwiązanie Flat Line z oferty GTV pozwala na zamontowanie na zewnętrznej stronie drzwi dużej tafli szkła – dzięki czemu uzyskamy niesamowity efekt wizualny. Lustro na drzwiach garderoby optycznie powiększa pomieszczenie i buduje jego klimat. Ciekawą alternatywą może być również zastosowanie szklanych paneli dekoracyjnych nadających wnętrzom niepowtarzalny i indywidualny charakter.

System "InLine XL" z oferty firmy Hettich umożliwia z kolei tworzenie imponująco dużych powierzchni nawet o szerokości 4 m. Po zamknięciu drzwi przesuwne tworzą równą płaszczyznę, ustawiając się idealnie w jednej linii. To duża swoboda dla projektantów, ponieważ pozwala na zachowanie ciągłości rysunku na poszczególnych skrzydłach. Efekt ten można jeszcze bardziej spotęgować, rezygnując z uchwytów. Po otwarciu drzwi idealnie się pokrywają, co zapewnia wygodny dostęp do szuflad czy wysuwanych koszy cargo. Z kolei podczas zamykania nie usłyszymy uciążliwego hałasu trzaskających drzwi szafy. Zintegrowana amortyzacja Silent System delikatnie i bezgłośnie wyhamowuje drzwi nie tylko przy zamykaniu, ale również podczas otwierania czy w kierunku kolizji, kiedy np. dwoje drzwi w trakcie przesuwania mogłyby uderzyć o siebie. "Drzwi przesuwne są wygodne w użytkowaniu - potwierdza Joanna Nowak z firmy Hettich. - Po otwarciu drzwi nie stanowią przeszkody w niedużych pomieszczeniach, nie zabierając dodatkowej przestrzeni i nie utrudniają dostępu do zawartości szafy."

Systemy przesuwne doskonale sprawdzą się w sypialni usytuowanej na poddaszu. Pozwolą na zagospodarowanie niewygodnych wnęk i miejsc pod skosami. "Jeśli brak nam przestrzeni, z powodzeniem możemy wykorzystać miejsce pod skosami i zabudować je według własnego planu. W tego typu wnętrzach doskonale sprawdzają się szafy wnękowe. Jeśli chcemy zaoszczędzić trochę miejsca, warto pomyśleć o systemie drzwi przesuwnych, a w miejscach, gdzie ich montaż jest niemożliwy, uzupełnijmy zabudowę drzwiami uchylnymi, w tych samych ramach, co wybrane drzwi przesuwne. Wszystkie indywidualnie przygotowane rozwiązania to najlepsze wyjście, gdy nasza sypialnia, ze względu na układ pomieszczenia, sprawia nam duże problemy. Wybór rozwiązań przygotowanych na wymiar pozwala uniknąć sytuacji, w której gotowe meble, przez swój niedopasowany kształt, burzą wystrój i funkcjonalność całego wnętrza" – wyjaśnia Monika Szczęsny, projektantka w firmie Komandor.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ