System mebli pracowniczych Balance można przystosować do takiej formy pracy, jaka w danym momencie nam odpowiada. Fot. Mikomax

System mebli pracowniczych Balance można przystosować do takiej formy pracy, jaka w danym momencie nam odpowiada. Fot. Mikomax

  • Autor: bm
  • 29 gru 2016 09:31 (aktualizacja: 29 gru 2016 09:56)

Dynamiczne miejsce pracy - najnowszy trend

Szybka zmiana wysokości blatu roboczego to ergonomiczne rozwiązanie dla osób spędzających wiele godzin za biurkiem. W ten sposób najskuteczniej chronimy nasz kręgosłup przed skutkami długotrwałego siedzenia. Dynamiczne stanowisko pracy, może znacząco wpłynąć także na poprawę wydajności pracy.

System elektrycznych biurek pracowniczych i stołów konferencyjnych "Balance" z oferty Mikomax Smart Office pozwala użytkownikowi wybierać najwygodniejsze dla niego rozwiązanie - może pracować w pozycji siedzącej, natomiast po podniesieniu blatu biurka może zamienić ją na stojącą - w zależności od potrzeb. Dzięki temu zapewnia sobie pożądaną "dynamikę" miejsca pracy.

Unikalny system, który sprawia, że pozornie zwykłe biurko dostosuje się do potrzeb użytkownika, wprowadza na rynek niemiecki producent akcesoriów meblowych - firma Hettich. "LegaDrive" to prawdziwa rewolucja na rynku mebli pracowniczych. "W wyposażonych w nowoczesny system LegaDrive biurkach można ustawić wysokość blatu roboczego, dzięki czemu mamy możliwość pracy w dwóch pozycjach: stojącej lub siedzącej - wyjaśnia Joanna Nowak z firmy Hettich. - Dzięki płynnej elektrycznej regulacji pracownik może szybko zmienić pozycję pracy, samodzielnie dostosowując wysokość biurka do własnych potrzeb. To on, a nie producent mebli zdecyduje, czy lepiej mu się myśli nad dużym projektem stojąc czy lepsze skupienie podczas wykonywania skomplikowanych wyliczeń zapewni pozycja siedząca."

Dynamiczne miejsce pracy to nie tylko biurko, ale również siedzisko. Ciekawostką jest najnowszy projekt hybrydowego krzesła, które nie tylko zapewnia komfort pracy, ale również jest antidotum na choroby kręgosłupa związane z pozycją siedzącą. Fotel "Blue Bird" (firmy Human+) został już opatentowany w Stanach Zjednoczonych i Europie. Fotel łatwo się przekształca i pozwala na przemienne siedzenie w dwóch pozycjach - klasycznej lub w klękosiadzie. Jego oparcie w obu pozycjach podpiera kręgosłup, poza tym posiada podłokietniki i zagłówek zapewniające użytkownikowi niezbędny komfort.

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ