Siedziba biura architektonicznego Tremend

Siedziba biura architektonicznego Tremend

  • Autor: bm
  • 04 kwi 2018 11:00 (aktualizacja: 05 kwi 2018 10:38)

Ekologia i styl industrialny – zobacz wnętrza pracowni Tremend

Designerskie fotele, proste regały na książki i segregatory, duży, drewniany stół konferencyjny... Wyznacznikami stylu wnętrza pracowni architektonicznej są przede wszystkim ekologia, geometria i elementy industrialne.

Pracownia Tremend od wielu lat projektuje wnętrza hoteli i przestrzeni publicznych oraz z sukcesami zarządza inwestycjami budowlanymi nie tylko w Polsce, ale również poza jej granicami. Tym razem architekci podeszli kreatywnie również do urządzania wnętrza swojego biura. Motywem przewodnim wnętrz nowego biura Tremend, który pojawia się w różnych pomieszczeniach, jest niebieski mural ze złotymi, geometrycznie przecinającymi się liniami. Wnętrza warszawskiej siedziby powstały w wyniku połączenia stylu industrialnego i nurtu architektury ekologicznej z elementami sztuki i wysmakowanego designu. Architekci zręcznie wykorzystali fakt, że niektóre ściany w pomieszczeniach, w których mieści się biuro, pokryto jedynie betonem, a inne były z surowych cegieł.

Motywy industrialne to także widoczne kable, czarna stalowa ślusarka i lampy – niczym przeniesione wprost ze starej fabryki. Jeden ze stołów powstał na bazie nóg od starej maszyny do szycia, która została przywieziona z Łodzi. Wnętrze ociepla miedź oraz jasne, naturalne drewno. Wykorzystano je między innymi jako masywne blaty stołów, elementy regałów na książki, fragmenty ścian, a także sufitów.

Dużo jest tu także szkła – sale konferencyjne i miejsca spotkań podzielono ścianami wykonanymi z jego dużych tafli. Szklane są także drzwi prowadzące do pomieszczeń, w których pracują poszczególne zespoły firmy Tremend. Projektanci zaaranżowali także miejsca do pracy wspólnej – oddzielone od pozostałej częci pomieszczenia specjalnymi dividerami w postaci biblioteczek, wypełnionych książkami z fachową literaturą lub szklanych naczyń z zielenią.

„W głównej sali – konferencyjnej znajduje się duży drewniany stół, przy którym pracujemy, przyjmujemy gości i wspólnie spożywamy obiady piątkowe” – podkreśla Jarosław Gwóźdź, wiceprezes Tremend.

W takim miejscu nie mogło zabraknąć także innych mebli i dodatków, które świadczą o wysmakowanym guście właścicieli firmy. Wygodne, a jednocześnie wyróżniające się niepowtarzalnym designem fotele oraz zwracające uwagę prostymi, a jednocześnie wyjątkowymi kształtami lampy dodają wnętrzu charakteru.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ