Fot. Mat. prasowe Forbis Group

Fot. Mat. prasowe Forbis Group

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 29 sie 2018 12:38 (aktualizacja: 30 sie 2018 11:11)

Ekologia w biurze - według ekspertów z Forbis Group

Wprowadzenie zielonych rozwiązań do naszej przestrzeni biurowej przekłada się nie tylko na lepsze samopoczucie i tym samym wydajność pracowników. Przynosi również realne oszczędności i pozwala kreować pozytywny wizerunek firmy.

Architekt Forbis Group, Agnieszka Walkiewicz – Sarwas podpowiada, jakie zabiegi możemy wdrożyć w biurze, aby zadbać o zdrowie pracowników, być eko i promować dobre wzorce postępowania.

(...)

Obecność żywej zieleni, zastosowanie naturalnych materiałów, takich jak np. drewno, korek, czy kamień oraz kolorów i tekstur inspirowanych przyrodą, wpływa na pozytywny odbiór przestrzeni i samopoczucie jej użytkowników. Najlepiej jeżeli biuro ma dobry dostęp do światła dziennego i jeśli pozostawiamy pracownikom możliwość otwarcia okien, co wbrew pozorom w dużych powierzchniach nie jest tak powszechne. Ciekawym trendem stały się biurowe ogrody i pełne zieleni tarasy. Tego rodzaju aranżacje dodają energii do działania, wspierają naszą kreatywność, niwelują poziom stresu. Sam jednak design powinien być jedynie wyrazem wartości, które promuje organizacja. Jeżeli firma chce podjąć w ramach swojej działalności wyzwania idei zrównoważonego rozwoju, zmiany należy wprowadzić na wielu szczeblach. Przy aranżacji wnętrza trzeba wziąć pod uwagę również pochodzenie materiałów wykończeniowych i wpływ jaki ich utylizacja będzie miała na środowisko.

"W ofercie producentów wyposażenia biurowego coraz częściej odnaleźć możemy produkty, powstałe nawet w 100 procentach z materiałów recyklingowych." – mówi Agnieszka Walkiewicz – Sarwas. - "Przykładem mogą być wykładziny, czy panele akustyczne produkowane z włókien zużytych sieci rybackich, przetworzonych plastikowych butelek, czy po prostu z pozostałości produkcji. Ich właściwości w niczym nie ustępują produktom wytwarzanym standardowo. Na rynku dostępne są również farby z naturalnych składników, na bazie wapna lub mleka i organicznych barwników, pozbawione właściwości toksycznych i alergizujących. W przypadku produktów drewnianych jak meble, papier, pokrycia podłogowe, okna, czy drzwi, warto zwrócić uwagę, czy odznaczają się one certyfikatem FSC, potwierdzającym pochodzenie produktu z miejsca wdrażającego odpowiedzialną gospodarkę leśną."

CZYTAJ WIĘCEJ: Propertydesign.pl

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ