Fot. Grupa Nowy Styl/Everspace

Fot. Grupa Nowy Styl/Everspace

  • Autor: bm
  • 20 marz 2018 08:37 (aktualizacja: 20 marz 2018 08:46)

Ekologiczne rozwiązania w aranżacji miejsca pracy

Ekologiczne rozwiązania w miejscu pracy to nie tylko energooszczędne oświetlenie, nietoksyczne farby czy roślinne akcenty pomiędzy biurkami, ale również np. wykorzystanie technologii recyclingu do produkcji mebli czy elementów aranżacji.

Inicjatywy proekologiczne od kilku lat niezmiennie pozostają w trendach. Działania na rzecz ekologii w ostatnim czasie zyskały nowy wymiar. To już nie tylko kupowanie zdrowych produktów z naturalnych upraw, ale także zmiany wprowadzane w innych obszarach życia. Coraz więcej firm decyduje się na angażowanie pracowników w akcje poświęcone ochronie środowiska naturalnego. I chodzi przy tym nie tylko o szacunek dla środowiska, segregację odpadów czy energooszczędne żarówki. Warto zwrócić uwagę również na produkty, które zostały wykonane w ekologicznych technologiach. 

Recykling to modny trend w designie. Przykładem są panele akustyczne Groove marki Marbet Style, zaprojektowane przez Tomasza Augustyniaka. Zostały wykonane w technologii, przy zastosowaniu włókniny uzyskanej z recyklingu przetworzonych butelek PET. Panele akustyczne to funkcjonalne rozwiązanie w przestrzeni biurowej. Teraz, dzięki wykorzystaniu nowych technologii, są także przyjazne dla środowiska. Kolejnym przykładem jest marka Vank. Fotel Timanti oraz ścianka akustyczna Wall wykonane są z tkaniny z wełny naturalnej, która jest surowcem biodegradowalnym i odnawialnymi. Dodatkowo podstawę konstrukcji ścianki stanowi aluminium, pochodzące z recyklingu.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ