Zieleń we wnętrzach użyteczności publicznej wpływa pozytywnie na samopoczucie użytkowników

Zieleń we wnętrzach użyteczności publicznej wpływa pozytywnie na samopoczucie użytkowników

  • Autor: bm
  • 16 lis 2018 12:48 (aktualizacja: 19 lis 2018 08:34)

Elementy natury w biurze – autorski system nagrodzony!

Zieleń we wnętrzach biurowych zwiększa kreatywność pracowników, redukuje napięcie i stres, wpływa pozytywnie na zdrowie, poprawia samopoczucie. Doskonale komponuje się też z nowoczesnymi meblami.

Usługa 4Nature System polegająca na wprowadzaniu zieleni do biur i obiektów użyteczności publicznej została nagrodzona w konkursie Dobry Wzór 2018, organizowanym przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego. Wszystkie projekty były oceniane pod kątem cech wizualnych, użytkowych, ekonomicznych oraz wyróżniających je wartości dodatkowych.

Certyfikat Dobry Wzór przyznawany był w tym roku w 9 kategoriach, m.in. w kategorii usługi. Usługę 4Nature System jury konkursu doceniło za połączenie dobrego designu, natury 
i zaawansowanej technologii. Jest to moduł dedykowany dla roślin do wyeksponowania ich na ścianie, wykonany z recyklingowego tworzywa sztucznego, połączony z systemem nawadniania i inteligentnym sterowaniem. To usługa, która pomoże na nowo wprowadzić naturę do biur.

Usługa 4Nature System  opracowana została w kooperacji z najlepszej klasy specjalistami z dziedziny ergonomii pracy, designu i optymalnej uprawy roślin. Zakwalifikowany do konkursu autorski system modułowych ogrodów wertykalnych 4Nature System, pierwszy tego typu w Polsce, powstał w wyniku współpracy m.in. z Instytutem Ogrodnictwa w Skierniewicach, a zaprojektowany został przez ERGO.design.

Zielona technologia 4Nature System jest w trakcie procedury patentowej i stanowi fundament nowej idei – połączenia mebli biurowych i natury. Jest to aktualnie prowadzony projekt badawczo-rozwojowy finansowany przez Narodowe Centrum Badan i Rozwoju. Jego pierwsze efekty zostały przedstawione na Międzynarodowych Targach Wyposażenia Biur Orgatec w Kolonii.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ