Komoda z kolekcji Maganda. Fot. Mebin

Komoda z kolekcji Maganda. Fot. Mebin

  • Autor: bm
  • 28 lut 2019 10:40 (aktualizacja: 28 lut 2019 10:47)

Finezyjne wykończenia i efektowne detale w meblach

Diabeł tkwi w szczegółach – ta zasada dotyczy również mebli, w których staranne, a nawet finezyjne wykończenie decyduje o efekcie końcowym. Niebanalne wykończenia, interesujący układ usłojenia, kunsztowne formy i perfekcyjne wykonanie powodują, że meble są wyjątkowe.

Bogactwo wyrafinowanych wygięć i zdobień szczególnie efektownie prezentuje się w przypadku kolekcji klasycznych. Np. w kolekcji mebli „Afrodyta” firmy Mebin. Cechą charakterystyczną wykonanej z udziałem litego drewna i naturalnej okleiny Afrodyty są zaokrąglone fronty boczne szafy, komód, a nawet przeszklonych witryn i serwantek. Solidną podstawę mebli stanowią stabilne cokoły. Trójdzielne szafa i serwantka wyróżniają się zróżnicowaniem wysokości poszczególnych elementów, z których środkowy góruje nad bocznymi fantazyjnym kapitelem ozdobionym w przypadku szafy gustownym żłobieniem, a serwantki – przeszkleniem. Mosiężne, misternie wykonane uchwyty na frontach podkreślają elegancję i klasę kolekcji.

Z kolei w kolekcji „Wiktoria” charakterystyczne, finezyjnie wyprofilowane nogi dodają meblom lekkości. Te klasyczne meble o fantazyjnie giętych kształtach posiadają szereg nowoczesnych rozwiązań, jak system cichego domyku szuflad i szafek, ledowe oświetlenie witryn i barku oraz oświetlenie spodu łóżka z czujnikiem ruchu. Zegar szafkowy za szkłem antisol oraz mały, wiszący zegar ścienny posiadają stylowe, złote tarcze z rzymskimi cyframi i misternie rzeźbione wskazówki.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ