yuppie gala collezione_small.jpg

yuppie gala collezione_small.jpg

  • Autor: bm
  • 08 sty 2018 12:51

Fiolet - to może być kolor roku 2018 w aranżacji wnętrz!

Jest wyrazisty i energetyczny. Sprawdza się zarówno w meblach, jak i dodatkach do aranżacji wnętrz. Żywy i mocny odcień fioletu określany jako "Ultra Violet" został okrzyknięty przez Instytut Pantone kolorem roku 2018. Jak wprowadzić tę barwę do wnętrza - radzi ekspert Salonów Agata.

Modny fotel lub sofa to sprawdzony sposób na adaptację przestrzeni do aktualnych trendów. By uzyskać ciekawy i oryginalny efekt, możemy eksperymentować nie tylko z kolorem, ale też kształtem i fakturą mebla. "Ultra Violet jest kolorem odważnym, kojarzącym się z bogactwem, luksusem i wysoką jakością. Dlatego meble w tym kolorze, oprócz użyteczności, mają też pełnić funkcję dekoracyjną, powinny być oryginalne w swojej formie. Unikajmy natomiast dodatkowych zdobień – mocna barwa wystarczy, aby zapewnić efekt „wow” – radzi Natalia Nowak, ekspert ds. aranżacji wnętrz salonów Agata. 

Warto inspirować się kolorem roku przy wyborze tekstyliów, ponieważ właśnie dzięki nim stosunkowo łatwo można wprowadzić powiew świeżości i mody do swoich czterech kątów. Pamiętajmy jednak o spójności – Ultra Violet nie jest kolorem neutralnym, który pasuje do wszystkiego. Jeśli masz wątpliwości, czy zasłony o tej barwie sprawdzą się w Twoim wnętrzu, zasięgnij rady u ekspertów.

"Ultra Violet nie występuje w naturze, dlatego stanowczo odradzam wprowadzanie go do wnętrz w stylu rustykalnym, które charakteryzują się swojskością i ludową nutą. Barwa roku 2018 lepiej sprawdzi się we wnętrzach w stylu nowoczesnym, dobrze wprowadzona odnajdzie się też w aranżacjach glamour" – dodaje Natalia Nowak.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ