Studenci ASP Łódź w zakładzie produkcyjnym firmy Gamet. Fot. Gamet

Studenci ASP Łódź w zakładzie produkcyjnym firmy Gamet. Fot. Gamet

  • Autor: mg
  • 22 marz 2017 13:18 (aktualizacja: 23 marz 2017 08:44)

Firma Gamet zaprosiła studentów ASP Łódź do fabryki

Gamet, producent dekoracyjnych akcesoriów meblowych i budowlanych, zaprosił do konkursu młodych projektantów łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych. Aby lepiej poznać proces powstawania akcesoriów, uczestnicy konkursu odwiedzili zakład produkcyjny i siedzibę firmy w Toruniu.

Konkurs zorganizowany przez firmę Gamet to dla studentów szansa na zdobycie pierwszych profesjonalnych doświadczeń zawodowych. Zadaniem uczniów ASP Łódź jest przygotowanie projektu serii produktów, w której znaleźć muszą się: uchwyt, gałka i wieszak.

Bezpośrednia współpraca z tak dużym producentem, jakim jest Gamet, to dla moich studentów okazja na przekucie wiedzy teoretycznej w praktykę. Dzięki niej dowiedzą się nie tylko, jak projektować rzeczy piękne, ale przede wszystkim użyteczne – mówił podczas wizyty dr hab. Grzegorz Reński, opiekun studentów z Łodzi. Takie doświadczenie na pewno pomoże im w znalezieniu swojego miejsca na rynku pracy, a dodatkowo, może być szansą na kolejne zlecenia – dodawał.

 Aby studenci mogli dokładnie poznać proces projektowania oraz produkcji uchwytów meblowych, Gamet zaprosił ich do jednego ze swoich zakładów produkcyjnych w Toruniu. Młodzi architekci spotkali się z pracownikami i ekspertami firmy, zwiedzili halę produkcyjną i zobaczyli, jak przebiega proces produkcyjny uchwytu – m.in. odlewanie ciśnieniowe, szlifowanie, obróbka wibrościerna, nakładanie ozdobnych powłok galwanicznych czy też drukowanie w technologii 3D.

Po zwiedzeniu hali produkcyjnej młodzi projektanci mieli okazję porozmawiać z pracownikami firmy Gamet, wśród których znaleźli się kierownicy głównych rynków sprzedaży, projektanci uchwytów oraz technolodzy. Eksperci opowiedzieli m.in o obecnych trendach rynkowych, a także o samym procesie projektowania i przygotowania do wdrożenia produkcyjnego detali, jakimi są uchwyty meblowe.

Na przygotowanie zadania konkursowego studenci mają cały semestr. Projekty powstaną w ramach pracowni projektowania produktu, którą prowadzi dr hab., prof. ASP Grzegorz Reński. Konkurs zostanie rozstrzygnięty na początku lipca 2017 roku. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ